بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


5 ماشین برتر دنیا در سال 2015 - 2016 + عکس

5 خودروی برتر در بین سال های 2015 و 2016 انتخاب شده اند که در ادامه عکس هایی از اتومبیل ها را مشاهده می کنید.


ایلان ماسک می‌خواهد مریخ را مسکونی کند حتی به قیمت بمباران هسته‌ای آن

ایلان ماسک می‌خواهد مریخ را مسکونی کند حتی به قیمت بمباران هسته‌ای آن

دانش | جمعه ۲۰ شهريور ۹۴ ساعت ۲۲:۴۲ | نسخه چاپي

 ایلان ماسک، یکی از نام‌های مهم و تأثیرگذار در جهان ما است. مردی که از جهان فناوری آی. تی به ثروت رسید می‌خواهد زمین و آینده آن را تغییر دهد. او مدیر و بانی شرکت خودروسازی تسلاموتور است که خودروهای الکتریکی و در آینده نزدیک، دارای قابلیت راندن بدون راننده را تولید می‌کند، شهر خورشیدی او به‌صرفه‌ترین صفحات خورشیدی را برای حل بحران انرژی تولید می‌کند و شرکت فضایی او به نام اسپیس- ایکس اولین شرکت خصوصی بود که با ناسا قراردادی مبنی بر ارسال محموله به ایستگاه فضایی منعقد کرد و اکنون در آستانه آغاز پروازهای سرنشین دار به ایستگاه فضایی قرار دارد.

ایلان ماسک درعین‌حال ایده اینترنت جهانی بدون مرز و محدودیت را مطرح کرده است و در راه تغییر آینده روش زندگی ما روی زمین به زمین محدود نمانده است. او درحال‌توسعه مفهومی به نام اینترنت میان‌سیاره‌ای است و درعین‌حال می‌خواهد مریخ را مسکونی کند.

به گزارش شبکه خبری پچ پچ ، ایلان ماسک چهارشنبه شب، میهمان برنامه شامگاهی استفان کولبر بود که 9 ماه پس از خداحافظی از شبکه کمدی سنترال و برنامه طنز سیاسی موفقش به نام گزارش کولبر، اینک در میزبان برنامه شبانه شبکه CBS و جایگزین دیوید لترمن افسانه‌ای شده است.

برنامه‌ای که در اولین شب پخش بیش از 50 میلیون بیننده را پای خود نشاند و بسیاری امیدوارند او بتواند با استفاده از فرصتی که در اختیار دارد تأثیری جدی بر فضای عمومی ایالات‌متحده بگذارد. در چند قسمت گذشته روند دعوت از میهمان‌ها، روند پرسش و پاسخ و تک‌گویی‌های سیاسی او امیدها به این تغییر را زنده نگاه داشته است به‌خصوص که جان استوارت که چند هفته پیش او نیز – که به همراه کولبر از پدیده‌های طنز سیاسی دوران معاصر امریکا به شمار می‌روند که تأثیر فرهنگی عظیمی داشتند – از برنامه دیلی شو خداحافظی کرده بود اینک در نقش تهیه‌کننده اجرایی به گروه تولید برنامه شامگاهی کولبر پیوسته است.

ایلان ماسک در این برنامه به علاقه خود به انجام دادن کاری برای سیاره زمین اشاره کرد و گفت مهم‌ترین چالش پیش روی که دوست دارد درباره آن نقشی بازی کند بحران انرژی روی زمین است.

بسیاری از رسانه‌ها شخصیت ایلان ماسک را معادل دنیای واقعی شخصیت تونی استارک می نامند. تونی استارک نابغه میلیونری که در دنیای داستان‌های کمیک ابرقهرمانی شرکت مارول به مرد آهنی تبدیل می‌شود و در سال‌های اخیر به‌واسطه دنیای سینمایی مارول به طیف گسترده‌تری از مردم معرفی‌شده است.

در این گفتگو استفان کولبر با یادآوری این تشبیه از ماسک پرسید تو واقعاً قرار است ابرقهرمان باشی یا ابر شیطان؟ و وقتی صحبت به ایده ماسک برای مسکونی کردن مریخ رسید در نگاه اول کفه ترازو به سمت شخصیت شیطانی تغییر کد.

یکی از ایده‌های قدیمی که به‌طور خاص ایلان ماسک دنبال می‌کند فرآیند زمینسان مانند کردن مریخ است. او در این گفتگو اشاره کرد که در اولین گام مهاجران زمینی در شهرک‌های کوچک و زیر گنبدهای سربسته باید زندگی کنند اما در درازمدت می‌توان جو مریخ را تغییر داد به‌طوری‌که قابل‌تنفس و زندگی شود.

وقتی مجری از ماسک از او پرسید چطور این کار را می‌کنی؟ او پاسخ داد: «دو راه وجود دارد راه سریع‌تر و راه طولانی‌تر و راه سریع‌تر با انداختن بمب هسته‌ای روی کلاهک‌های قطبی مریخ همراه است.»

این گفته ماسک اگرچه با واکنش‌های زیادی روبرو شده است اما در تئوری خیلی اشتباه نیست. برای اینکه مریخ قابل زیست شود در اولین گام باید جوی آن ترمیم و تقویت شود برای این کار باید از منابع موجود سیاره سرخ استفاده کرد و راه آن این است که با افزایش دما، گازهای گلخانه‌ای را وارد جو این سیاره کرد. عمده این مواد در بخش کلاهک‌های قطبی قرار دارند و می‌توان آن‌ها را در روندی کنترل‌شده یا کنترل نشده – مثلاً با انفجارهای محدود و مشخص گرماهسته‌ای – آزاد کرد. با آزاد شدن گازهای گلخانه‌ای کم‌کم دمای محیط افزایش می‌یابد و تفاوت دمای شدید میان روز و شب کاسته می‌شود و درعین‌حال فشار جوی افزایش می‌یابد و در مرحله بعدی می‌توان ترکیب جو را دست‌کاری کرد که به‌گونه‌ای تنظیم کرد که برای تنفس انسان مناسب باشد.

ماسک تنها کسی نیست که فکر کلونی کردن مریخ را دارد علاوه بر ده‌ها طرح پژوهشی در این زمینه اخیرا باز آلدرین، دومین انسانی که قدم بر ماه گذاشته بود پرچمدار تلاشی برای تشویق سازمان‌های علمی به سفر به مریخ شده است که درنهایت ایده کلونی سازی در مریخ را دنبال می‌کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟