سفیر ایران با کالسکه سلطنتی به کاخ ملکه رفت و استوارنامه اش تقدیم ملکه الیزابت دوم کرد+تصاویر

سفیر ایران در انگلستان امروز استوارنامه اش را طی تشریفاتی به ملکه انگلیس تقدیم کرد.


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه ...


رونمایی از اولین خودروهای خودران کانادا

شهر اونتاریوی کانادا از ژانویه 2016 به آزمایشات خودروهای خودران چراغ سبز نشان داد، اما هیچ شرکتی به آن تمایل نشان نداده بود اما اکنون سه گروه ...


گلباران حرم مطهر رضوی

گلباران حرم مطهر رضوی توسط جمعی از زائران در اولین روز ماه ربیع الاول


پیرزن تنها را چه کسی کشت؟

پیرزن تنها را چه کسی کشت؟

حوادث | پنجشنبه ۱۹ شهريور ۹۴ ساعت ۱۵:۹ | نسخه چاپي

زنی که متهم است همسایه خود را به قتل رسانده زمانی که پای میز محاکمه رفت این اتهام را رد کرد.

کارآگاهان جنایی استان فارس، چندی قبل از قتل زنی مسن مطلع شدند و به خانه او رفتند. آنها بعد از مشاهده جسد کوکب تحقیقات خود را پیرامون این جنایت آغاز کردند و با توجه به شواهد موجود به این نتیجه رسیدند که قتل توسط فردی انجام شده که مقتول را از پیش می‌شناخت و به‌همین‌دلیل به راحتی وارد خانه او شده و دست به جنایت زده است. این جرم با انگیزه مالی و سرقت به وقوع نپیوسته بود. از طرفی وقتی مشخص شد کوکب تنها زندگی می‌کرد. همسایه‌های او تحت بازجویی قرار گرفتند و گفتند او با فرد خاصی اختلاف نداشت و در این زمینه به کسی مشکوک نیستند. اطلاعات جمع‌آوری‌شده حکایت از آن داشت که پیرزن آخرین‌بار سه روز قبل از کشف جنازه در محل دیده شده بود و بعد از آن کسی از وی خبر نداشت.
افسران جنایی بعد از مدتی تحقیقات ویژه پی بردند آخرین‌بار یکی از اهالی محل به نام نفیسه هنگام ورود به خانه مقتول دیده شده است؛ به‌همین‌دلیل این زن بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او ابتدا دست داشتن در جنایت را انکار کرد، اما در بازجویی‌های تخصصی پذیرفت او پیرزن را کشته است. متهم گفت: «شوهرم مدتی است در زندان به سر می‌برد به‌همین‌دلیل از نظر مالی در تنگنا بودم و ناچار شدم از کوکب که رابطه خوبی با هم داشتیم مبلغی پول قرض بگیرم. قرار بود آن مبلغ را زود پس بدهم، اما مشکلات مالی باعث شد نتوانم به عهدم عمل کنم. از طرفی کوکب برای گرفتن طلبش مرتب مرا در فشار می‌گذاشت و همین امر باعث شده بود با هم دچار اختلاف شویم، تا اینکه روز حادثه به خانه او رفتم و وی را بعد از کمی جروبحث به قتل رساندم».
نفیسه چند روز بعد از اعتراف به جنایت حرف‌هایش را پس گرفت و گفت؛ نه تنها در این قتل دست نداشته بلکه اصلا خبر ندارد چه بر سر پیرزن آمده است. انکارهای این زن از سوی بازپرس پرونده موجه شناخته نشد و او برای نفیسه قرار مجرمیت صادر کرد. نماینده دادستان نیز بعد از مطالعه پرونده با توجه به اسناد و مدارک موجود اعلام کرد با نظر بازپرس موافق است، به‌این‌ترتیب کیفرخواستی علیه زن جوان صادر و پرونده او به دادگاه کیفری استان فارس ارسال شد.
نماینده دادستان در جلسه محاکمه زن جوان بار دیگر جرم او را محرز دانست و خواستار صدور حکم قانونی شد. همچنین اولیای دم مقتول اعلام کردند خواسته‌شان قصاص متهم است. در ادامه نوبت به نفیسه رسید تا از خودش دفاع کند. او باز هم اتهام قتل را رد کرد و گفت: «من با کوکب اختلاف داشتم و دلیل آن پولی بود که از او قرض گرفته و در بازپرداخت آن ناتوان بودم، اما اختلافات ما به هیچ‌وجه به حدی نبود که بخواهم به خاطر آن دست به جنایت بزنم و پیرزن را به قتل برسانم. من قبل از این قتل چند بار که کوکب برای پس‌گرفتن پولش با من مشاجره کرده بود عصبانی شدم و او را تهدید کردم، اما هرگز به فکر عملی‌کردن تهدید نیفتادم و هرچه گفتم فقط حرف‌هایی از سر عصبانیت بود. من خبر ندارم چه کسی و با چه انگیزه‌ای کوکب را کشته است و باز هم تأکید می‌کنم بی‌گناه هستم». بنا به این گزارش هیأت قضات بعد از شنیدن اظهارات طرفین پرونده ختم جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: