مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...


زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به تصمیم کمیته ۵ نفره برای بازگشایی زاینده رود گفت: پیش بینی می‌شود تا اواخر روز جمعه زاینده رود در شهر اصفهان جریان یابد.


جدول گروه بندی فیلم های جشنواره برای سینماهای مردمی

جدول گروه بندی فیلم های سینمایی حاضر در دو بخش سودای سیمرغ و چشم انداز سینمای ایران برای سینماهای مردمی مشخص و منتشر شد. با اعلام نحوه خرید اینترنتی بلیت‌های جشنواره فیلم فجر، فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و چشم‌انداز سینمای ایران در قالب 4 گروه تقسیم‌بندی شده است.


خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


زن شکارچی مردان پولدار پس از خودکشی یک قربانی لو رفت

حوادث | پنجشنبه ۱۹ شهريور ۹۴ ساعت ۱۵:۱ | نسخه چاپي

 زنی که با همدستی شوهرش از مردان پولدار اخاذی می‌کرد بعد از خودکشی یکی از قربانیانش شناسایی و دستگیر شد.
تحقیقات پیرامون این پرونده از زمانی آغاز شد که به پلیس یاسوج خبر دادند، جسد مردی در خانه‌اش پیدا شده است. وقتی مأموران به محل حادثه رفتند جنازه را در حالی‌که جلوی در حمام افتاده و خون‌آلود بود، یافتند. بررسی‌های اولیه نشان داد مچ هر دو دست این مرد با شیء تیز بریده شده و خون زیادی جاری شده و به احتمال زیاد علت مرگ نیز همین امر است. همچنین روی دست راست متوفی تکه‌ای طناب زرد رنگ به طول یک متر وجود داشت که مأموران فهمیدند از پرده خانه بریده شده است.
شواهد اولیه از خودکشی این مرد ٣٠ ساله به نام حسن حکایت داشت، اما کارآگاهان تصمیم گرفتند تحقیقات جامع‌تری انجام دهند، آنها دست‌نوشته‌ای از این مرد یافتند که بر فرضیه خودکشی مهر تأیید می‌زد بااین‌حال بررسی مکالمات تلفنی حسن در دستور کار قرار گرفت و مأموران وقتی مبایعه‌نامه فروش خودروی پژو ٤٠٥ متوفی را مشاهده کردند تصمیم گرفتند این موضوع را نیز پیگیری کنند. آنها این خودرو را در سریع‌ترین زمان ممکن توقیف و خریدار را بازداشت کردند. او در بازجویی‌ها گفت «فروشنده پژو را نمی‌شناسد».
این مظنون توضیح داد: «یکی از دوستانم به نام حامد از من خواست مبایعه‌نامه‌ای به نام من تنظیم شود و من نیز قبول کردم، اما از بقیه ماجرا و چگونگی انجام معامله بی‌اطلاع هستم».
اظهارات این مرد شک پلیس را نسبت به حامد برانگیخت و او بازداشت شد. حامد که ابتدا سعی داشت، وانمود کند معامله‌ای عادی انجام داده است در بازجویی‌های تکمیلی اسرار زندگی‌اش را فاش کرد. او گفت: «همراه همسرم برای اخاذی از حسن نقشه کشیدیم و زنم او را به خانه‌مان برد بعد من از او فیلم گرفتم و تهدید کردم آن را منتشر خواهم کرد. حسن با التماس به من گفت خانواده و آبرو دارد و نمی‌خواهد حیثیت‌اش به خطر بیفتد. من نیز از فرصت استفاده کردم و به او گفتم باید خودرواش را به من واگذار کند. ما برای این کار ابتدا قول‌نامه دستی نوشتیم و بعد آن را در یک بنگاه رسمی کردیم، البته من برای اینکه ردی از خودم به جا نگذارم از یکی از دوستانم درخواست کردم نام او را به‌عنوان خریدار در سند بنویسیم که او نیز قبول کرد. ما بعد از انجام این معامله به استان فارس فرار کردیم تا آب‌ها از آسیاب بیفتد و خبر نداشتیم حسن خودکشی کرده است».
کارآگاهان در گام بعدی تحقیقات همسر حامد را بازداشت کردند. این زن نیز در بازجویی‌ها به جرمش اقرار کرد و گفت: «من و شوهرم نقشه کشیدیم تا از مردان اخاذی کنیم. برای این کار من با مردانی که از قبل شناسایی می‌کردیم طرح دوستی می‌ریختم و آنها را به بهانه برقراری رابطه نامشروع به خانه‌ام می‌کشاندم، سپس شوهرم از طعمه‌هایمان فیلم می‌گرفت و آنها را به افشاگری و آبروریزی تهدید می‌کرد».
زن جوان در ادامه اعترافاتش گفت: «در یکی از موارد مردی را با همین ترفند به خانه بردم و از او ٢,٥‌ میلیون تومان اخاذی کردیم، بعد از آن از قربانیان دیگر مبالغی تا پنج ‌میلیون تومان گرفتیم و در مورد آخر نیز خودروی طعمه‌هایمان را از چنگش درآوردیم و قصدمان از این کار رسیدن به ثروت بود. طعمه‌های ما نیز از ترس آبرویشان در برابر ما مقاومت نمی‌کردند چون می‌ترسیدند واقعا فیلم را منتشر کنیم و اوضاع خانوادگی‌شان به هم بریزد. آنها به دلیل همین ترس به پلیس هم شکایت نمی‌کردند».
بنابراین گزارش متهمان درحال‌حاضر در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات از آنها همچنان ادامه دارد. سرهنگ خداکرم پاکروان سرپرست پلیس آگاهی کهگیلویه‌وبویراحمد درباره این پرونده گفت: «بررسی دست‌نوشته به جا مانده از مرد متوفی حاکی است که به دلیل فیلم تهیه‌شده از وی و اجبار در قول‌نامه‌کردن خودرویش از سوی متهمان و نداشتن توجیهی برای خانواده خود در زمینه ناپدیدشدن خودرو و اینکه آبرویش در خطر بوده، خودکشی کرده است».

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟