انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


دختر وحشی با 13 فوتبالیست معروف رابطه غیر اخلاقی داشت+ عکس دختر و نام سه بازیکن فوتبال

حدود 13 فوتبالیست معروف نگران هستند که این دختر 21 ساله افشاگری کند و نام تمام آنها را اعلام کند.


ساخت ۷۳۰ مدرسه در مناطق محروم کشور

جامعه | چهارشنبه ۱۸ شهريور ۹۴ ساعت ۲۰:۸ | نسخه چاپي

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آستانه سال تحصیلی جدید از ساخت ۷۳۰ مدرسه در مناطق محروم کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، دکتر محمد مخبر صبح امروز در مراسم بهره برداری از شش طرح اقتصادی و هشت مدرسه تازه تاسیس در استان مازندارن در شهر بابل گفت که از این تعداد مدرسه، ۵۶۴ مورد آن به اتمام رسیده و تحویل وزارت آموزش و پرورش شده است.

وی همچنین گفت: بنیاد برکت درحال حاضر۲۱۵ طرح اقتصادی در سراسر کشور در دست اجرا دارد که از این تعداد، نزدیک به ۱۰۰ طرح به بهره برداری رسیده است.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: علاوه بر این ۲۱۵ طرح اقتصادی، در حال حاضر دو هزار طرح زیربنایی نیز در بنیاد برکت در دست اجرا است.
به گفته وی، ساخت ۴۰۰ خانه عالم و مسجد در روستاهای محروم، ساخت خانه بهداشت، بیمارستان، پل و جاده نیز از دیگر اقدامات این بنیاد در مناطق کمتر توسعه یافته کشور است.
دکتر مخبر، اجرای طرح سلامت الکترونیک در نقاط صفر مرزی را از دیگر اقدامات بنیاد برکت عنوان کرد و افزود: در سه نقطه صفر مرزی در شهرهای پاوه در کرمانشاه، کلیبر در آذربایجان شرقی و زهک در سیستان و بلوچستان، خدمات بهداشت و درمانی بصورت رایگان در کمترین زمان ممکن از طرف بنیاد برکت به مردم ارایه می شود.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، با اشاره به پرداخت وام قرض الحسنه به بیش از ۱۷ هزار نفر از سوی بنیاد برکت، عنوان کرد: برای این کار ۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
وی درادامه با بیان اینکه بنیاد برکت یک کار بزرگ دیگر نیز در دست اجرا دارد، گفت: تجهیز و تکمیل ۱۰ بیمارستان نیمه تمام از دیگر اقدامات است که در این زمینه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهم نامه ای امضا کرده ایم.
مخبر توجه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مسایل زیست محیطی را از دیگر اقدامات این ستاد خواند و افزود: در همین راستا برنامه ریزی کرده ایم تا هزار هکتار از زمین های اطراف تهران را به جنگل تبدیل کنیم که تقریبا کار جنگل کاری در۲۰۰ هکتارانجام شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط کشور گفت: در حال حاضر در زمینه اقتصادی و معیشت مردم با مشکل جدی مواجه هستیم و برای برون رفت از این مشکل، یک راه حل داریم و آن توسعه اقتصادی توام با عدالت در چهارچوب اقتصاد مقاومتی است.
مخبر با اشاره به ویژگی های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: مبنایی که ما در ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، آن را دنبال می کنیم نگاه به درون است. اگرچه تحریم ها و محدودیت‌هایی که دشمنان برای ما ایجاد کرده اند مشکلاتی را سبب شده، اما اگر به توانایی های خود توجه کنیم اتفاقات بزرگی درکشور خواهد افتاد و به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد دست خواهیم یافت.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با تاکید بر اینکه مردمی کردن اقتصاد از اساسی ترین و مهمترین ویژگی اقتصاد مقاومتی است، افزود: درکشورهایی که رشد اقتصادی در آنها شتاب داشته به فناوری‌های نوین و شرکت های دانش بنیان توجه کرده اند. لذا امروز ما نیز باید توجه به این گونه شرکت‌ها را در برنامه های کاری خود بگنجانیم.
سرمایه گذاری ۴ هزارو۲۵۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت درمناطق محروم
مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این مراسم با اشاره به حجم سرمایه گذاری این بنیاد درمناطق محروم کشور گفت: در طول یک سال و نیم گذشته بنیاد برکت بالغ بر۴ هزار و۲۵۰ میلیارد تومان درمناطق محروم کشورسرمایه گذاری کرده و از این میزان حدود ۱۸۰ میلیارد تومان سهم استان مازندران است.
دکتر عارف نوروزی ضمن اشاره به فعالیت ها ودستاوردهای بنیاد برکت درمناطق محروم استان مازندران بیان کرد: ازاردیبهشت سال گذشته بنا به دعوت استاندارمازندران بنیاد برکت فعالیت خود را دراین استان آغاز کرد و تاکنون چندین طرح را دراین استان به بهره برداری رسانده است.
وی با بیان اینکه بنیاد برکت ۱۱ طرح توانمندسازی اقتصادی دراستان مازندارن در دست اجرا دارد، گفت: بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان هزینه اجرای این طرحها بوده و ظرفیت اشتغال ۴ هزار و ۸۰۰ نفر را ایجاد کرده است.
نوروزی در ادامه مراسم با اشاره به ۶ طرح اقتصادی شامل بهره برداری ازفازهای توسعه شادشیرشمال، پیشتازان صنعت بابل، نگین فسفات شمال، پاک کاغذ سبز و آغاز مشارکت در طرح های فولادین تراش آمل و هانی تجارت خزرکه صبح امروز دراستان مازندارن صورت گرفت، گفت: حجم سرمایه گذاری برای اجرای طرحهای مذکور بالغ بر ۱۰۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.
به گفته وی، بنیاد برکت همچنین ۹ مسجد را در نقاط مختلف استان مازندارن از تنکابن درغرب استان تا گلوگاه در شرق مازندران ساخته و به بهره برداری رسانده است. نوروزی خاطرنشان کرد: حدود یک میلیارد تومان درساخت مساجد دراستان مازندارن سرمایه گذاری شده است.
دکتر نوروزی در ادامه با اشاره به رسالت بنیاد برکت در مدرسه سازی در مناطق محروم کشور گفت: ۱۸ مدرسه با ظرفیت ۲۱۲ کلاس و با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان دراستان در دست اجرا است. ضمن اینکه ساخت ۶ حسینیه و چندین خانه عالم نیز دردست اقدام است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به برنامه های بنیاد برای پوشش بیمه روستایی مناطق محروم استان مازندارن، اعلام کرد:بنیاد برکت حدود ۶۰۰ یتیم زیر ۱۰ سال را تحت پوشش قرار داده است و به ۶۰۰ زوج نیازمند نیز وام قرض الحسنه ازدواج و اشتغال پرداخت شده و دراین راستا ۵/۲میلیارد تومان هزینه شده است.
بر اساس این گزارش، صبح امروز با حضوردکترمحمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، دکترعارف نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت و دکتر فلاح استاندار مازندران، بهره برداری ازفاز توسعه و مشارکت در شش طرح اقتصادی دراستان مازندارن از سوی بنیاد برکت آغازشد.
بهره برداری ازفاز توسعه شادشیرشمال، بهره برداری ازفاز توسعه پیشتازان صنعت بابل، بهره برداری از طرح نگین فسفات شمال، بهره برداری از فاز توسعه پاک کاغذ سبز، آغاز مشارکت فولادین تراش آمل( فتاح) وآغاز مشارکت درطرح هانی تجارت خزر،شش طرح اقتصادی بنیاد برکت هستند که صبح امروزدرشهرهای مختلف استان مازندارن به بهره برداری رسید.
این طرح ها درزمینه تولید ظروف یکبارمصرف کاغذی، محصولات لبنی، شمش فولادی، انواع پکیج و کولرگازی، پیچ و مهره های صنعتی و مکمل های دارویی وغذایی دام و طیورفعالیت دارند و با سرمایه گذاری ۱۰۹۶ میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریالی وبا ظرفیت اشتغال بیش از دو هزار و ۷۹۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در استان مازندارن به بهره برداری رسید.
در مراسم افتتاح این طرح ها، طرح پاک کاغذ سبز واعلام آغازمشارکت درطرح هانی تجارت خزر از طریق ویدیوکنفرانس آغاز شد.همچنین ۸ مدرسه با ۵۰ کلاس درس و یک دهنه پل و ساخت ۱۴ مسجد و خانه عالم از سوی بنیاد برکت در روستاهای مختلف مازندران ازطریق ویدیوکنفرانس به بهره برداری رسید.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟