راه حل جنگ طلبان کنگره آمریکا برای بحران سوریه: ترور «بشار اسد»

یک نشریه آمریکایی با اشاره به تلاش جنگ طلبان حاضر در کنگره آمریکا (شاهین ها) برای روی آوردن به گزینه های نظامی شدید در قبال سوریه از پیشنهاد ...


بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌ از همسر معروفش دامن زد!+تصاویر

با گذشت نزدیک به هفت سال از ازدواج بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل مرداد ماه امسال خبری مبنی بر جدایی دو بازیگر سینما و تلویزیون بار دیگر این دو ...


جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.


جوان غیرتی، پسری را که با خواهرش رابطه عاشقانه داشت، کشت

فروردین سال گذشته درگیری بین دو جوان در منطقه‌ای در تهران به مأموران گزارش ‌شد. وقتی پلیس به محل رسید، مشخص شد یکی از این دو جوان به قتل رسیده‌ ...


هفت نکته درباره ایمیل‌های جنجالی هیلاری

هفت نکته درباره ایمیل‌های جنجالی هیلاری

جهان | شنبه ۱۴ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۶ | نسخه چاپي

وزارت خارجه آمریکا در چند روز اخیر ۷۱۲۱ صفحه از ایمیل های هیلاری کلینتون در دوران وزارت خارجه اش را منتشر کرده است اما در این ایمیل ها موضوعی تکان دهنده درباره این کاندیدای دموکرات انتخابات ۲۰۱۶ افشا نشده، ولی به موضوعات جالبی اشاره شده است.
به گزارش دیپلماسی ایرانی، در ادامه به هفت نکته این ایمیل ها پرداخته می شود.
۱- سیدنی بلومنتال، دوست قدیمی و مشاور غیر رسمی هیلاری، جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان را «لوچ، الکلی، تنبل» می نامد.
وی در یادداشتی با عنوان «خاطرات پس از انتخابات میان دوره ای» از شنیده هایش از منابع جمهوری خواه و دیگر منابع نام می برد و همچنین نظرش درباره کارل روو، سارا پیلین و دیگر چهره های جمهوری خواه را بیان می کند. بلومنتال توصیف واضحی درباره جان بینر (جمهوری خواه از اوهایو) ارائه می دهد: «بینر توسط اعضای جمهوری خواه محافظه کار و جوان تر مجلس نمایندگان، تحقیر شده است. آنها به خاطر رفتار وی دفع شده اند. او لوچ، الکلی، تنبل و بدون تعهد به هیچ گونه اصولی است.»
۲- بلومنتال دیدگاهش درباره تی پارتی و جمهوری خواهان را با عنوان «مالاریا» یاد می کند.
بلومنتال در آگوست ۲۰۱۰ درباره تی پارتی می گوید که «حزب جمهوری خواه از سوی راست های افراطی دچار مالاریا شده است.» وی تی پارتی را اسب تروژان می نامد و درباره این بحث می کند که «حزب جمهوری خواه افراد میانه رو و محافظه کاران مسئول را مورد پاکسازی قرار داده است. رونالد ریگان، ویلیام اف. باکلی وبری گلدواتر سعی کردند تا حزب را از افراط گرایان دور نگه دارند، اما امروز حزب جمهوری خواه این گونه نیست.»
۳- دیوید بروک، حامی کلینتون درباره استیضاح قاضی کلارنس توماس بحث می کند.
در اواخر اکتبر ۲۰۱۰، بلومنتال اشاره ای به نظر دیوید بروک، محافظه کار سابق اشاره می کند که وی به دنبال طرحی برای استیضاح قاضی کلارنس توماس است.
۴- بخش کمک وزارت خارجه چیزی درباره ایمیل خصوصی کلینتون نمی داند.
در فوریه ۲۰۱۰، یکی از کارمندان بخش کمک وزارت خارجه از هیلاری درباره خطاهای مهم دائمی در اکانت ایمیل وی می پرسد. کلینتون این پیام را برای هما عابدین، مشاورش می فرستد و از وی درباره این که از این چیزی متوجه می شود، می پرسد. عابدین هم می گوید «ایده ای در این باره وجود ندارد و آنها به صورت تصادفی این ایمیل را فرستاده اند و این یک ایمیل آزمایشی است به این معنی که ایمیل شما باید بازگشت داده شود!»
۵- چلسی کلینتون از سایت وزارت خارجه خوشش نمی آید.
در زمانی که کلینتون وزیر خارجه بود، دخترش چلسی از نام مستعار دایان رینولدز استفاده می کرد. در این نقش وی به «وزیر خارجه محبوب من» در فوریه ۲۰۱۰ می گوید از عدم وجود ویدئوی پرسش و پاسخ وی در سایت وزارت خارجه ناراضی است و متذکر می شود که: «من فکر می کنم در صورتی که خود فیلم در سایت وجود ندارد، باید حداقل لینک آن از سایت های خبری گذاشته می شد.»
۶- هیلاری کلینتون جملات زیبایی درباره مارتین اومالی رقیبش در انتخابات ۲۰۱۶ می گوید.
در حال حاضر، مارتین اومالی، فرماندار سابق مریلند در حال رقابت با کلینتون در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در ۲۰۱۶ است. در آوریل ۲۰۱۰، کلینتون خطاب به سناتور باربارا میکولسکی (دموکرات از مریلند) با عنوان «دوست ما مارتین» می نویسد: «من می دانم که وی با انتخاب مجدد روبه رو است، اما می خواهم بهترین ها را برایش آرزو کنم.»
۷- دزدی با ماسک هیلاری کلینتون و جوک های رده بالا.
در دسامبر ۲۰۱۰، شریل میلز، مشاور هیلاری مقاله ای درباره یک سرقت بانکی در ویرجینیا را می فرستد که با ماسک هیلاری کلینتون صورت گرفته است. دیوید کندال، وکیل کلینتون در واکنش می گوید: «وی در هنگام وقوع جرم غیبت داشته است. باید این را در نظر بگیرم؟» کلینتون در پاسخ می گوید: «باید چاپلوسی کنم؟ عذر و بهانه همیشه بستگی به برف و سرویس مخفی دارد.»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: