این نشانه ها می گوید همسرتان، بدترین همسر دنیا است!

داشتن همسر خوب یکی از کلیدهای اصلی خوشبختی در زندگی است. شما هم اگر این نشانه ها را دارید، بدانید که همسر خوبی نخواهید بود.


پسر عاشق پیشه نامزد سابقش را زیر کتک کشت +تصاویر

پسر عاشق پیشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعی داشت قتل او را با داستانی مخفی کند.هوای استان‌های شمالی سرد و بارانی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از تداوم زبانه پر فشار و هوای نسبتا سرد در نوار شمالی کشور طی ۳ روز آینده خبر داد.


ریزه کاری های دکوراسیون اتاق کودک

طراحی داخلی فعالیت عجیب و دشواری به حساب نمی آید؛ ولی طراحی بعضی محیط ها، مخصوصا دکوراسیون اتاق کودک، ریزه کاری ها و جزئیاتی دارد که برای آن ...


دولت روحانی به دنبال ایجاد دفتر دیپلماتیک آمریکا در تهران

دولت روحانی به دنبال ایجاد دفتر دیپلماتیک آمریکا در تهران

سیاست | سه شنبه ۱۰ شهريور ۹۴ ساعت ۱۰:۱۶ | نسخه چاپي

پس از موفقیت دولت حسن روحانی در توافق هسته ای با شش قدرت جهانی، اکنون خبر می رسد دولت، برنامه های تازه تری برای بهبود روابط با غرب و افزایش ارتباط با آمریکا دارد.

به گزارش شبکه خبری پچ پچ ، دولت روحانی قصد دارد در تازه ترین اقدام پس از توافق هسته ای ماه گذشته با غرب، با تاسیس دفتر حفاظت از منافع آمریکا در تهران موافقت کند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به خبرنگار پچ پچ گفت که برخی مشاوران دولت که از ادامه گفت و گوهای محرمانه با ایالات متحده حمایت می کنند، به دنبال حفظ کانال های گفت و گو با آمریکا بوده و در تازه ترین اقدام، فشار بر تصمیم گیران برای گشایش دفتر حفاظت از منافع آمریکا در تهران را دنبال می کنند.

ایران و آمریکا پس از قطع روابط دیپلماتیک در سال 1358 از طریق دفتر حفاظت از منافع، روابط خود را پیگیری می کنند. سفارت سوئیس در تهران حافظ منافع ایالات متحده است و سفارت پاکستان در آمریکا حفاظت از منافع ایران را برعهده دارد.

اکنون گفته می شود که مشاوران دولت، فشار برای اخذ موافقت برای راه اندازی دفتر مستقیم حفاظت از منافع آمریکا در تهران را دنبال می کنند. در صورت چنین اتفاقی، برای اولین بار پس از اشغال سفارت آمریکا در سال 1358، واشنگتن در تهران دفتر دیپلماتیک باز خواهد کرد، دفتری که اگرچه به منزله سفارت نیست اما یک نماینده از دولت آمریکا در تهران مستقر خواهد شد.

ایران و مصر نیز پس از قطع روابط بعد از انقلاب، دفتر حفاظت از منافع در پایتخت های یکدیگر داشته و دیپلمات های ایرانی و مصری در قاهره و تهران مستقر هستند.

این منبع مطلع گفت که «اگرچه دولتی ها پیگیر این مساله هستند اما قطعا با راه اندازی دفتر حفاظت از منافع آمریکا در تهران مخالفت خواهد شد.»

به گفته وی، با توجه به اینکه برنامه برخی دولتی ها برای افزایش ارتباط با آمریکا با سیاست خارجی جمهوری اسلامی مغایرت دارد، تاکنون این درخواست ها با مخالفت مواجه شده و «بعید است این بار نیز این تلاشها به نتیجه برسد».

پیش ازاین نیز در دولت اصلاحات، مقامات دولت خواستار راه اندازی دفتر حفاظت از منافع آمریکا در تهران شده بودند که با مخالفت مواجه شده بود.

به گفته این منبع مطلع، برخی جریان ها در دولت، با علم به اینکه بهبود روابط با آمریکا در دستور کار سیاست خارجی ایران نیست، علاوه بر پیگیری راه اندازی دفتر حفاظت از منافع، خواستار مذاکره با ایالات متحده درباره بحران های منطقه و همچنین ادامه تماس های مستقیم دیپلمات های ایران و آمریکا هستند.

شبکه خبری پچ پچ پیش از این از قطع تماس های تلفنی محمدجواد ظریف و جان کری خبر داده بود.

بر اساس این گزارش آقای ظریف بعد از توافق وین دستکم در دو مورد حاضر به پاسخگویی به تماس های تلفنی جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نشده است.

بیشتر بخوانید: ظریف تماس های تلفنی خود با جان کری را قطع کرد

به گفته این منبع مطلع، ظریف به دلیل نداشتن مجوز از مقامات بالاتر، تماس های تلفنی و برخی پیغام های جان کری را بی پاسخ گذاشته به گونه ای که این عمل با ناخرسندی همتای آمریکایی او مواجه شده است.

گفته می شود مقامات ایالات متحده بعد از توافق وین که در جریان آن تماس های بی سابقه ای میان مقامات ارشد دو کشور پس از انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت، تلاش دارند روابط غیر رسمی خود را با جمهوری اسلامی حفظ کرده و آن را گسترش دهند اما مقامات در تهران، به دلیل پایان یافتن مذاکرات هسته ای، دلیلی بر ادامه این تماس ها نمی بینند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: