رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.مشخصات گوشی اس 8 سامسونگ

جزئیاتی از گوشی گلکسی اس 8 S سامسونگ منتشر شده است که در ادامه با آنها آشنا می شوید.


بهنوش طباطبایی به خبر جدایی‌ از همسر معروفش دامن زد!+تصاویر

با گذشت نزدیک به هفت سال از ازدواج بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل مرداد ماه امسال خبری مبنی بر جدایی دو بازیگر سینما و تلویزیون بار دیگر این دو ...


فساد ۸۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان/ یک سهامدار ۳۹۰۰ میلیارد ریال از بانک سرمایه وام گرفته است

صندوق فرهنگیان این روزها با فساد ۸ هزار میلیارد تومانی شناخته می‌شود، طبق اعلام فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، به افرادی که جزو باند صندوق بودند تسهیلات کلان پرداخت می‌شد و در یک مورد ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یک سهامدار اعطا شده است.


اسامی مردان احمدی نژاد که برای انتخابات نامزد می شوند

اسامی مردان احمدی نژاد که برای انتخابات نامزد می شوند

سیاست | دوشنبه ۰۹ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۵۲ | نسخه چاپي

آفتاب یزد: به همان اندازه که به غیرقابل پیش بینی بودن رفتار احمدی نژاد در حضورش در مجلس دهم می‌توان اطمینان داشت، به قابل پیش بینی بودن حضورگسترده و لشکر کشی یارانش در انتخابات آینده باید یقین داشت.
همین امروز هم چهره‌های زیادی از دوستان قدیمی او اسب خود رابرای شرکت در انتخابات زین کرده اند، کسانی مثل فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی از کازرون، محمد مهدی زاهدی، وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری از کرمان، حمیدرضا حاج بابایی از همدان، خسرو دانشجو، عضو سابق شورای شهر تهران از دامغان، محمد عباسی، وزیر سابق ورزش و جوانان از گرگان، محمدرضا فرزین، رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها از کاشان و محمود بهمنی، رئیس سابق بانک مرکزی از ساوجبلاغ قصد کاندیداتوری و حضور در مجلس دهم را دارند از میان این تعداد وزیران و معاونان دولت سابق، برخی عضو گروه یکتا و برخی هم مستقلا در انتخابات شرکت خواهند کرد.
اگر در کنار این افراد نامی دولت سابق، اعضای جبهه پایداری را هم بگذارید معلوم می‌شود که یاران احمدی‌نژاد تا چه حد برای تصاحب مجلس آینده جدی هستند و ازهیچ تلاشی برای به دست آوردن هرچه بیشتر کرسی‌های آینده مجلس فروگذار نکرده اند تا جایی که برخی از ناظران، از این احتمال می‌گویند که درانتخابات مجلس دهم حداقل ۶۰ صندلی سبزپارلمان از آن یاران رییس دولت سابق خواهد شد... اتفاقی که اگر به حقیقت بپیوندد بیگمان شوکی برای مردمی است که می‌پنداشتند ادبیات احمدی‌نژاد در عرصه سیاست در دوران افولش به‌سر می‌برد و به زودی برای همیشه فراموش خواهد شد، در حالیکه اگر امروز واقع گرایانه به این موضوع بنگریم، باید احتمال بازتولید سیاست دولت نهم و دهم را اینبار با شروع به کار مجلس دهم چندان دور از ذهن ندانیم، سیاستی که می‌تواند نتیجه اش سیر قهقرایی باشد.
فیاض زاهد استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی معتقد است: شخصیتی که از آقای احمدی‌نژاد می‌شناسیم شخصیتی نیست که بتواند با آرامش یا یک رفتار سنگین و وزین نظاره‌گر یک صحنه سیاسی باشد و بگوید که من ۸ سال رئیس‌جمهور بودم و حالا باید به اتاق فکر بروم و به کار مطالعاتی بپردازم. آقای احمدی‌نژاد تمام این رفتارها را انجام می‌دهد تا بتواند دوباره به صحنه سیاسی بازگردد.
زاهد تاکید می‌کند: البته قابل پیش‌بینی است که احمدی‌نژاد خودش را برای صحنه ریاست جمهوری آماده می‌کند نه برای انتخابات مجلس، اما تنشی که میان اصولگرایان وجود دارد و فقدان چهره کاریزماتیک در این طیف، باعث شده است تا احمدی‌نژاد همچنان شانس این را داشته باشد تا افکار عمومی را در لابه‌لایی از جامعه به سمت خودش جذب کند.
وی اضافه می‌کند:اگر احمدی‌نژاد تصمیم بگیرد که به مجلس بیاید (که بسیار بعید است هر چند خود او به این کار مایل است اما مشاورینش جلوی او را خواهند گرفت) می‌تواند محوریت اصولگرایان را به هم بزند و لیستی را تحت نام خودش در شهرستان‌های کوچک سامان بدهد و چهره‌های شناخته شده کابینه خودش را به این شهرستان‌ها بفرستد. او با آن سازمانی که می‌تواند به وجود بیاورد یک سوم کرسی‌های مجلس را به دست خواهد گرفت و آن هنگام جبهه پایداری نقش موثرتری را در مجلس بازی می‌کند.
این تحلیلگر سیاسی ادامه می‌دهد: اما اینکه حضور احمدی‌نژاد سبب شود که جریان راست و پایداری بتواند معادله انتخابات را به هم بریزد منتفی می‌دانم، آقای احمدی‌نژاد فقط در سایه شخصیت خودش و تعدادی از چهره‌های جنجالی اطرافش می‌تواند در برخی از حوزه‌ها تاثیر سیاسی بگذارد و البته بیشتر از آنکه آرایش اصلاح‌طلبان را به هم بریزد آرایش اصولگرایی را به هم خواهد ریخت.
فیاض زاهد اضافه می‌کند:من معتقدم که احمدی‌نژاد و جریان شناخته شده پایداری می‌تواند با حضور شخص احمدی‌نژاد اکثریت جریان راست را به دست بگیرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: