آرای اولیه ۲۱ نفر نخست شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی؛ ۱۱۳۸۴۷۳ رای، چمران، ۴۲۷۹۸۹ رای

عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز (یکشنبه - ۳۱ اردیبهشت) در نشستی خبری نتایج انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش را بر اساس آمار اولیه و شمارش آرای ۲۵۲۳ صندوق از مجموع ۳۹۵۷ صندوق اخذ رای تهران اعلام کرد.


کشف تریاک جاسازی شده در گردو + عکس

ماموران گمرک امانات پستی کرمانشاه محموله کشف تریاک جاسازی شده در گردو را کشف کردند.


نسخه ۱.۰.۳۶

تماس صوتی تلگرام در نسخه دسکتاپ فعال شد

زومیت؛ نسخه دسکتاپ تلگرام به ۱.۰.۳۶ آلفا آپدیت شد که به لطف آن، دریافت و‌ برقراری تماس صوتی تلگرام در نسخه‌ی کامپیوتری این برنامه نیز فعال شد. تماس صوتی تلگرام امکانی فوق العاده برای این اپلیکیشن محسوب ...


فایننشال تایمز: تهران از تمدید ابطال تحریم‌ها از سوی آمریکا مطلع شده است

روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به اینکه دولت آمریکا ابطال تحریم‌های ایران را تمدید خواهد کرد نوشت: مقامات تهران تاکنون از این موضوع مطلع ...


اسامی مردان احمدی نژاد که برای انتخابات نامزد می شوند

اسامی مردان احمدی نژاد که برای انتخابات نامزد می شوند

سیاست | دوشنبه ۰۹ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۵۲ | نسخه چاپي

آفتاب یزد: به همان اندازه که به غیرقابل پیش بینی بودن رفتار احمدی نژاد در حضورش در مجلس دهم می‌توان اطمینان داشت، به قابل پیش بینی بودن حضورگسترده و لشکر کشی یارانش در انتخابات آینده باید یقین داشت.
همین امروز هم چهره‌های زیادی از دوستان قدیمی او اسب خود رابرای شرکت در انتخابات زین کرده اند، کسانی مثل فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی از کازرون، محمد مهدی زاهدی، وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری از کرمان، حمیدرضا حاج بابایی از همدان، خسرو دانشجو، عضو سابق شورای شهر تهران از دامغان، محمد عباسی، وزیر سابق ورزش و جوانان از گرگان، محمدرضا فرزین، رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها از کاشان و محمود بهمنی، رئیس سابق بانک مرکزی از ساوجبلاغ قصد کاندیداتوری و حضور در مجلس دهم را دارند از میان این تعداد وزیران و معاونان دولت سابق، برخی عضو گروه یکتا و برخی هم مستقلا در انتخابات شرکت خواهند کرد.
اگر در کنار این افراد نامی دولت سابق، اعضای جبهه پایداری را هم بگذارید معلوم می‌شود که یاران احمدی‌نژاد تا چه حد برای تصاحب مجلس آینده جدی هستند و ازهیچ تلاشی برای به دست آوردن هرچه بیشتر کرسی‌های آینده مجلس فروگذار نکرده اند تا جایی که برخی از ناظران، از این احتمال می‌گویند که درانتخابات مجلس دهم حداقل ۶۰ صندلی سبزپارلمان از آن یاران رییس دولت سابق خواهد شد... اتفاقی که اگر به حقیقت بپیوندد بیگمان شوکی برای مردمی است که می‌پنداشتند ادبیات احمدی‌نژاد در عرصه سیاست در دوران افولش به‌سر می‌برد و به زودی برای همیشه فراموش خواهد شد، در حالیکه اگر امروز واقع گرایانه به این موضوع بنگریم، باید احتمال بازتولید سیاست دولت نهم و دهم را اینبار با شروع به کار مجلس دهم چندان دور از ذهن ندانیم، سیاستی که می‌تواند نتیجه اش سیر قهقرایی باشد.
فیاض زاهد استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی معتقد است: شخصیتی که از آقای احمدی‌نژاد می‌شناسیم شخصیتی نیست که بتواند با آرامش یا یک رفتار سنگین و وزین نظاره‌گر یک صحنه سیاسی باشد و بگوید که من ۸ سال رئیس‌جمهور بودم و حالا باید به اتاق فکر بروم و به کار مطالعاتی بپردازم. آقای احمدی‌نژاد تمام این رفتارها را انجام می‌دهد تا بتواند دوباره به صحنه سیاسی بازگردد.
زاهد تاکید می‌کند: البته قابل پیش‌بینی است که احمدی‌نژاد خودش را برای صحنه ریاست جمهوری آماده می‌کند نه برای انتخابات مجلس، اما تنشی که میان اصولگرایان وجود دارد و فقدان چهره کاریزماتیک در این طیف، باعث شده است تا احمدی‌نژاد همچنان شانس این را داشته باشد تا افکار عمومی را در لابه‌لایی از جامعه به سمت خودش جذب کند.
وی اضافه می‌کند:اگر احمدی‌نژاد تصمیم بگیرد که به مجلس بیاید (که بسیار بعید است هر چند خود او به این کار مایل است اما مشاورینش جلوی او را خواهند گرفت) می‌تواند محوریت اصولگرایان را به هم بزند و لیستی را تحت نام خودش در شهرستان‌های کوچک سامان بدهد و چهره‌های شناخته شده کابینه خودش را به این شهرستان‌ها بفرستد. او با آن سازمانی که می‌تواند به وجود بیاورد یک سوم کرسی‌های مجلس را به دست خواهد گرفت و آن هنگام جبهه پایداری نقش موثرتری را در مجلس بازی می‌کند.
این تحلیلگر سیاسی ادامه می‌دهد: اما اینکه حضور احمدی‌نژاد سبب شود که جریان راست و پایداری بتواند معادله انتخابات را به هم بریزد منتفی می‌دانم، آقای احمدی‌نژاد فقط در سایه شخصیت خودش و تعدادی از چهره‌های جنجالی اطرافش می‌تواند در برخی از حوزه‌ها تاثیر سیاسی بگذارد و البته بیشتر از آنکه آرایش اصلاح‌طلبان را به هم بریزد آرایش اصولگرایی را به هم خواهد ریخت.
فیاض زاهد اضافه می‌کند:من معتقدم که احمدی‌نژاد و جریان شناخته شده پایداری می‌تواند با حضور شخص احمدی‌نژاد اکثریت جریان راست را به دست بگیرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟