توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


شهردار آینده تهران در جلسه امروز منتخبان معرفی می‌شود

در جلسه روز جاری (چهارشنبه ۲۸ تیر) شورای منتخب مردم شهر تهران، گزینه نهایی شهرداری تهران معرفی می‌شود.


ماجرای لو دادن علی موسوی به مرحوم پورحیدری

مهاجم اسبق استقلالی‌ها خاطره جالبی تعریف می‌کند. <br />


بی‌برنامگی تاریخی در فوتبال ایران

فوتبال ایران که در آستانه آغاز هفدهمین دوره لیگ برتر خود قرار دارد هنوز در برنامه ریزی آماتور و عقب افتاده است و توان برگزاری یک بازی نمادین را هم ندارد!


ماجرای لو دادن علی موسوی به مرحوم پورحیدری

مهاجم اسبق استقلالی‌ها خاطره جالبی تعریف می‌کند. <br />


واکنش های عجیب وزیر ورزش به مشکلات سرخابی ها

ورزش | دوشنبه ۰۲ شهريور ۹۴ ساعت ۱۵:۴۰ | نسخه چاپي

وزیر ورزش و جوانان و معاون ورزش قهرمانی در نشست خبری به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

به گزارش فارس، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در مورد اعتبارات ورزش ایران گفت: چانه ورزش ایران همیشه کم بوده است. بر اساس جمعیت و گسترگی آن، سهم ورزش کم بوده و حتی با افزایش 100 در صدی بودجه شاهد تغییر خاصی نخواهیم بود. البته مجلس نیز باید مساعدتی در این زمینه داشته باشد تا بودجه ورزش افزایش پیدا کند. برای امسال البته اعتبارات مناسبی در حوزه عمرانی در نظر گرفته نشده ولی امیدواریم تعداد قابل توجهی از پروژه‌ها را امسال افتتاح کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در مورد حضور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حضورم در مجلس برای طرح سوال نبود؛ بلکه نمایندگان ما را طبق روال همیشه دعوت می‌کنند. حضورم در مجلس برای مساله تیم تراکتور سازی بود و اینکه داور زودتر از حد بخشیده شد. اعضای فدراسیون هم در این جلسه بودند و مشخص شد طبق اساس‌نامه فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش اجازه دخالت ندارد و فدراسیون باید در این زمینه پاسخ گو باشد.

گودرزی در مورد بحث‌هایی که در مورد استیضاح وی مطرح می‌شود نیز گفت: هنوز چیزی در مورد این مساله به صورت رسمی عنوان نشده و همه چیز گمانه زنی است.

در ادامه این نشست، خبری نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد وضعیت داوری‌های در فوتبال ایران نیز گفت: وزارت ورزش بر اساس وظیفه ذاتی خود به همه بخش‌های ورزش نظارت دارد که داوری هم شامل آن می‌شود. وزیر هم در این زمینه تاکید داشتند که سامان دهی خوبی در فوتبال و برگزاری لیگ شود. این موارد شامل بلیط فروشی، داوری‌ها، برگزاری دیدارها و ... می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از آغاز لیگ جلساتی را مسولان فدراسیون داشتیم و در این زمینه ورود پیدا کردیم ولی مداخله‌ای صورت ندادیم و تلاش کردیم با هم‌فکری وضعیت داوری را سامان دهیم. در این مدت نیز از 7 باشگاه شکایت‌هایی را در مورد داوری دریافت کردم که ابراز نارضایتی می‌کردند. به این منظور جلساتی با دپارتمان داوری و کمیته داوران برگزار شد و تذکراتی نیز دادیم که توجه بیشتری به داوری‌های رقابت‌ها شود.

وزیر ورزش و جوانان در مورد وضعیت سرخابی‌ها گفت: مطمئنا سهم این دو بسیار بیش از اینهاست. ولی این دو با مقدار زیادی بدهی به دست ما رسیده‌اند و برای آنکه سرپا بایستند هر کدام نیاز به 100 میلیارد تومان دارند. افرادی در اطراف این دو باشگاه هستند که همواره در حال ایجاد تنش برای آنها هستند. باید فضایی را ایجاد کنیم که آرامش به این دو باشگاه که سرمایه‌های ملی ما هستند بازگردد و دل هواداران شاد شد.

در ادامه این نشست خبری گودرزی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در 22 ماه فعالیت شما به نظر می‌رسد بیشتر انرژی وزارت ورزش صرف فوتبال می‌شود تصریح کرد: ما با اکثر فدراسیون‌ها جلسات سیاست‌گذاری داریم. هفته‌ای با 4-5 فدراسیون و مسئولان‌شان نشست‌هایی را برگزار کرده و اگر کمک‌های مادی نیاز داشته باشند حمایت می‌کنیم. این جلسات با فوتبال کمتر برگزار شده است. نکته دوم اینکه فوتبال جامعه بزرگتری است، مستقل بوده، خودشان کارشان را انجام می‌دهند. رسانه‌های مکتوب عمدتاً آنچه من دیدم به طور مطلق به فوتبال می‌پردازند. شاید این تصور ایجاد شود که عمده مسئله فوتبال است. اگرچه فوتبال باید رشد کند مسائل آن نقد و بررسی شود و ما هم به رشد آنها باید کمک کنیم.

گودرزی افزود: رشته‌های دیگر ما رشد داشته‌اند مثل کشتی، بسکتبال، والیبال که فراتر از آسیا عبور کرده، ووشو، تکواندو، دو و میدانی، وزنه‌برداری (جزو قدرت‌های برتر هستیم)، کاراته، تیراندازی (که شکوفا شده و قهرمان زنان آسیا از ایران است)، تیراندازی با کمان، واترپلو، قایقرانی و حتی بوکس اخیراً توفیقاتی داشته‌ایم پس در این رشته‌ها شاهد حرکت هستیم. علاقه‌مند هستم فوتبال هم این مسیر را پیدا کند اما در درونش باید اتفاقاتی بیفتد. آیا شما از روند فوتبال راضی هستید؟ آنها روند رو به رشدی دارند. آیا توجه ما بیشتر به فوتبال است؟ خیر اما فوتبال جذابیت دارد و طبیعی است که سهم بیشتری به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال کشتی 6میلیارد بودجه گرفته اما فوتبال 12 میلیارد چون گسترده است و مخاطب زیادی دارد. گردش مالی فوتبال در جهان به 500 میلیارد می‌رسد اما اگر همه رشته‌ها را کنار هم بگذاریم شاید گردش مالی آنها 100 میلیارد شود.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه به خاطر اتفاقات اخیر و باخت پرسپولیس هواداران در صفحه شخصی رئیس‌جمهور کامنت‌هایی گذاشته‌اند و آیا این موضوع شما را تحت الشعاع قرار داده، عنوان کرد: اظهارنظر آزاد است. ما از گلایه‌ها استقبال می‌کنیم و اگر تقصیر داشته باشیم می‌پذیریم. در فضای رسانه نگاه نقادانه و منطقی است. من هم از آن استفاده می‌کنم. آنچه درباره پرسپولیس گفتید باید بگویم مربی آنچه که خواسته تحقق پیدا کرده است. به عنوان مثال از نظر جذب بازیکن از همان اول هم گفته شده شما مشکل مالی نخواهید داشت، مربی هم قبلا امتحان خود را پس داده است، حتی شنیدم به او یکی از فوق ستاره‌ها پیشنهاد شده بود که مربی پرسپولیس گفت اگر این بازیکن جذب شود باید روی نیمکت بنشیند. اینجا همه تسلیم مربی هستند. این اتفاقات افتاده حالا چه بخشی از آن مربوط به وزارت است؟

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما چیدمان هیأت مدیره و حمایت مادی و معنوی است. اینکه چه اتفاقی می‌افتد باید شرایط را دید مثل داوری که نمونه‌اش را دیدیم که در جای خودش قابل تحلیل است. برای استقلال و پرسپولیس از نظر مالی چیزی کم گذاشته نشده و درباره کادر دلایل مختلفی مطرح است. حتی از مدیران خواستم برای هیأت مدیره لیست بدهند که با لیست وزارت ورزش در انتخاب نفرات 10-15 درصد فرق داشت. مربی را هم هیأت مدیره انتخاب کرده است البته استقلال وضعیت نسبتاً مناسبی دارد. امیدواریم پرسپولیس هم از این وضعیت خارج شود. 

وزیر ورزش در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه هزینه‌های زیادی با دلالی در فوتبال انجام شده و آیا بهتر نیست به جای توجه به فوتبال به سایر رشته‌ها بپردازید، عنوان کرد:‌ فوتبال است و جاذبه‌هایش. باید نگاه‌ها خاص باشد؛ نه اینکه همه توجهات معطوف به آن باشد.

گودرزی در ادامه درباره استقلال و پرسپولیس و اینکه خصوصی‌سازی آنها به معنای این است که دیگر انجام نخواهد شد و درباره اینکه بازیکنان استقلال مشکل تغذیه داشته‌اند تأکید کرد: این مشکل مانند عید سال 93 است که گفتند آجیل نداریم اما بعد لیستی آمد که رقم دریافتی آنها 800-900 میلیون بود. هرچیزی را باور نکنید. شنونده باید خودش عاقل باشد. هر بازیکنی در سطح لیگ برتر با بیسکویت نمی‌تواند خودش را سیر کند. وضعیت مالی دو باشگاه بد نیست و نسبت به سایر باشگاه‌ها حادتر نیست. مثلاً یکی از تیم‌ها حدود 13-14 درصد دریافتی داشته است. بنابراین به نسبت هفته چهارم آنچه که سرخابی‌ها گرفته‌اند از دیگران عقب نیستند.

وزیر ورزش و جوانان در باره اینکه آیا خصوصی‌سازی سرخابی‌ها مختومه است، یادآور شد: شرکت‌های فرهنگی ورزشی مثل استقلال و پرسپولیس باید تا پایان سال 93 خصوصی می‌شدند اما نکته دوم این است که مؤسسات فرهنگی قابلیت واگذاری ندارند. استقلال و پرسپولیس نامشان مؤسسه فرهنگی است که از لیست خارج می‌شوند مگر اینکه نامشان را عوض کنیم. ما واگذاری را بد نمی‌دانیم و باید شرایط فراهم باشد. بخش خصوصی در ابتدا حق پخش می‌خواهد که طبق قانون مجاز نیست و ما به دنبال احیاء هستیم. اصلی‌ترین درآمد از طریق حق پخش است بنابراین مقدمات خصوصی‌سازی فراهم نیست. از طرفی اگر گروه‌هایی می‌آیند باید دارای صلاحیت باشند. در سه مرحله خصوصی‌سازی که واگذاری لغو شد بعضی‌ها بدهی بانکی داشتند و بعضی‌ها بدون رعایت تشریفات آمدند. باید ببینیم در آینده چه شرایطی فراهم می‌شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟