گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


محسنی‌اژه‌ای: اتهام افراد دستگیر شده مرتبط با داعش محاربه است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افرادی که جزء داعش هستند اعلام جنگ مسلحانه کرده و اقدامات تروریستی را ملاحظه کردند و محارب شناخته می‌شوند.


در جلسه ترامپ با مدیران غول‌های آی تی چه گذشت؟

ترامپ در دومین ملاقات با غول‌های آی تی گفت: بازسازی زیرساخت‌های آی تی آمریکا در 10 سال باعث صرفه‌جویی 1 تریلیون دلاری در نهادهای دولتی می شود و حکومت آمریکا نیاز به انقلاب تکنولوژیکی دارد.


شرط یک میلیارد دلاری توتال برای گشایش بازار ایران

مدیرعامل توتال در گفت و گو با رویترز اظهار کرد که این شرکت فرانسوی توسعه میدان گازی بزرگ پارس جنوبی ایران را در تابستان جاری آغاز خواهد کرد.


بازیگر زن سرشناس مجبور به عذرخواهی شد

الیزابت بنکس از استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس سینما عذرخواهی کرد. او اسپیلبرگ را متهم به نادیده گرفتن زنان در تمام فیلم‌هایش کرده بود.


حمله رسانه‌ای عربستان به کویت

اخبار داغ | دوشنبه ۲۲ خرداد ۹۶ ساعت ۱۱:۴۹ | نسخه چاپي

 عربستان حملات رسانه ای علیه کویت را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی نبأ ؛فعالان و شخصیت های رسانه ای سعودی اظهارنظرها و توئیت های زیادی را علیه کویت منتشر کرده اند، چرا که این کشور در آنچه آنان نبردهای سرنوشت ساز خوانده اند موضع بی طرفانه ای اتخاذ کرده و اقدام به میانجی گیری در جهت بحران کشورهای حاشیه خلیج (فارس)کرده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، برخلاف تلاش مداوم «صباح الاحمد الصباح» امیر کویت برای حل بحران منطقه، دولت و مردم کویت به صورت گسترده آماج هجوم رسانه ها و مردم عربستان قرار می گیرند و حاکمان سعودی نیز در صدد گسترش این حملات هستند. موضوعی که نشان می دهد قصد سعودی ایجاد بحران با برخی از کشورهای منطقه است که از اوامرش اطاعت نمی کنند.

«ترکی حمد» نویسنده سعودی که از روشنفکران رسمی در عربستان به شمار می رود و ناظران از او به عنوان کسی یاد می کنند که جز با فرمان (حاکمان سعودی) حرف نمی زند و سکوت نمی کند، در توئیتر خود از کویت به عنوان «مشاور بد» قطر یاد کرده است و به مقایسه نقش این کشور قبل از حمله صدام و نقش کنونی قطر پرداخته و به تناسب مواضع دو کشور اشاره کرده است.

در ادامه گزارش آمده است، «خالد بن منصور بن جَلَوی آل سعود» از اعضای خانواده پادشاهی عربستان از کویت خواسته موضع خود را در موافقت یا مخالفت با هجوم سعودی و امارات علیه قطر اعلام کند. هجوم برنامه ریزی شده بر ضد کویت همچنین در خلال آنچه «ثابت خالد المطرفی» مدیر دفتر شبکه العربیه در توئیتر خود نوشته است به خوبی آشکار است، وی در زمان سفر امیر کویت به جده این گفته مارتین لوترکینگ را به اقتباس توئیت کرده که « بدترین مکان در جهنم برای آنانی رزرو شده که در زمان شعله ور شدن نبردهای بزرگ اخلاقی موضع بیطرفانه اتخاذ می کنند» و در آن صریحا به مواضع اخیر کویت اشاره کرده است.

المطرفی در ادامه، اقتباس را به تهدید تغییر داده آنگاه که قسمتی از یک ویدئو متعلق به صدام حسین رئیس جمهور پیشین عراق را با درخواست رحمت برای او منتشر کرده است. سخن گفتن از صدام در کویت از امور غیر جائز محسوب می شود چرا که این کشور را در سال 1991 به اشغال خود درآورد و آن را ویران کرد.

بنابراین گزارش، پیامها و اشاره های سیاسی در خبری که در پایگاه روزنامه الکترونیکی ایلاف وابسته به دیوان پادشاهی قرار گرفته واضح است، این خبر مربوط به لیستی 59 نفره از اشخاصی است که مقامات سعودی و اماراتی گمان می کنند با سازمانهای تروریستی مرتبط هستند و همزمان تصویری از امیر کویت نیز در کنار خبر درج شده است.

سیاست کویت نسبت به سیاست عربستان بازتر است و چند سالی است به جای عمان به ایفای نقش میانجی در حل اختلافات داخلی کشورهای حاشیه خلیج فارس می پردازد. هر چه اختلافها میان کویت و ریاض به سبب خروج کویت از زیر عبای عربستان در بسیاری از مسائل منطقه ای تجدید می شود، در روابط خارجی این کشور توازن بیشتری دیده می شود و رابطه با ایران و قطر کنونی بهترین شاهد مثال این ادعا به حساب می آید.

52310

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟