گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


جزئیات اجرای طرح سنجش سلامت کلاس اولی‌ها

جامعه | يكشنبه ۲۱ خرداد ۹۶ ساعت ۱۳:۵۱ | نسخه چاپي

 معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: پس از شرکت دانش آموزان در طرح سنجش سلامت، اگر نیاز باشد دانش آموز به مدارس استثنایی ارجاع داده می‌شود.

به گزارش میزان، محمدحسن عظیم عراقی در یک برنامه زنده تلویزیونی در رابطه با جزئیات اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی گفت: کودکانی که قرار است وارد پایه اول ابتدایی شوند در ابتدا مورد آزمایش‌های اولیه مراقبت‌های بهداشتی، پوست، مو، دهان، دندان، قد و وزن، بینایی و شنوایی، آمادگی تحصیلی و غربالگری قرار می‌گیرند.

وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته، در صورتی که نیاز باشد کودک به مراکز تخصصی ارجاع داده شده تا مراحل وضعیت او پیگری شود.

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به فرآیند نوبت گیری خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها برای شرکت در سنجش سلامت دانش آموزان خود باید نسبت به نوبت گیری اینترنتی اقدام کرده و اکنون در سطح کشور ۶۰ هزار مدرسه برای اجرای طرح در نظر گرفته شده اند.

عظیم عراقی با اشاره به وارد شدن اطلاعات دانش آموزان به سامانه سناد گفت: اطلاعات دانش آموزان از مراکز سنجش به سامانه سناد وارد شده تا مدارس نیز از وضعیت دانش آموزان پایه اول مطلع شوند.

وی با ارائه آماری از تعداد دانش آموزانی که سال گذشته در طرح سنجش قرار گرفته اند، گفت: سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۴۶۸ هزار نوآموز تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند که از این تعداد ۷ هزار نفر به مدارس استثنایی ارجاع داده شدند.

معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص خدمات ارائه شده در مدارس استثنایی به دانش آموزان گفت: در مدارس استثنایی امکانات ویژه‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به مناسب سازی شدن مدرسه اشاره کرد.

۴۲۲۳۵

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟