گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


بازیگر زن سرشناس مجبور به عذرخواهی شد

الیزابت بنکس از استیون اسپیلبرگ کارگردان سرشناس سینما عذرخواهی کرد. او اسپیلبرگ را متهم به نادیده گرفتن زنان در تمام فیلم‌هایش کرده بود.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


تکرار سناریو تلخ اعلام تعرفه های پزشکی/سه پیشنهادی که رد شد

تکرار سناریو تلخ اعلام تعرفه های پزشکی/سه پیشنهادی که رد شد

سلامت | سه شنبه ۰۹ خرداد ۹۶ ساعت ۱۶:۴۵ | نسخه چاپي

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، نسبت به تبعات تاخیر در اعلام تعرفه های پزشکی هشدار داد و گفت: تاخیر در اعلام تعرفه ها، به کیفیت خدمات و سلامت مردم آسیب می زند.
به گزارش  مهر، دکتر علی رضا زالی  در نشست خبری به موضوع تعرفه های پزشکی سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: جامعه پزشکی از تاخیر در اعلام تعرفه ها به شدت گلایه مند است، چون طبق قانون می بایست در پایان هر سال، تعرفه های سال جدید اعلام شود. اما با گذشته دو ماه و چند روز از سال جدید، این تعرفه ها هنوز اعلام نشده است.
وی با عنوان این مطلب که در ابتدای هر سال شاهد رشد هزینه ها و دستمزدها هستیم، گفت: این وضعیت در مراکز درمانی بخش خصوصی اعمال می شود، اما این مراکز همچنان در انتظار اعلام تعرفه های جدید هستند.
به گفته زالی، تبعات تاخیر در اعلام تعرفه های پزشکی باعث می شود که جامعه پزشکی اعتماد خودش را از دست بدهد.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: برای اینکه بهانه ای به دست شورای عالی بیمه ندهیم، تعرفه های بخش خصوصی را آذر ۹۵ اعلام کردیم، اما تا زمانی که ترکیب شورای عالی که عمده اعضای آن را خریداران خدمت تشکیل می دهند، تغییر نکند، وضعیت به همین شکل باقی خواهد ماند.
زالی با اشاره به صبوری جامعه پزشکی، تاکید کرد: تاخیر در اعلام تعرفه ها، علاوه بر ترویج عدم اجرای قانون، موجب نابسامانی در ارائه خدمات به مردم و بیماران می شود و این کار بسیار خطرناکی است.
وی ادامه داد: البته این وضعیت تنها شامل بخش خصوصی نمی شود و بیمارستان های دولتی هم با انباشت مشکلات و پرداخت نشدن مطالبات مواجه اند.
زالی با انتقاد از ترکیب شورای عالی بیمه، گفت: این شورا در دست کسانی است که نمی خواهند تعرفه ها واقعی شود و می گویند به خاطر مردم است، در حالی که خوب می دانیم بیشترین بار مراجعات بیمارستانی مردم مربوط به بخش دولتی است.
وی با اشاره به سه پیشنهاد تعرفه ای که در شورای عالی بیمه مطرح و در نهایت به اجماع نرسید، افزود: پیشنهاد اول، عدم رشد تعرفه ها بود که مورد مخالفت سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت قرار گرفت. پیشنهاد دوم، رشد بر اساس نرخ تورم بود که بین ۹ تا ۱۰ درصد بود و پیشنهاد سوم، رشد بر اساس تعرفه های دولتی که بین ۱۲ تا ۱۴ درصد بود که هر سه پیشنهاد در صحن شورای عالی به اجماع اعضا نرسید.
زالی با اعلام اینکه تا کنون دو نامه به رئیس شورای عالی بیمه نوشته ام، گفت: ما به شدت با کاهش تعرفه ها مخالفیم، زیرا معتقدیم که به کیفیت خدمات و سلامت مردم، آسیب می زند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه به اشاره به بررسی تعرفه های بخش دولتی در هیات دولت، افزود: متاسفانه هنوز تکلیف تعرفه های بخش خصوصی معلوم نیست.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟