گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


نظر هاشمی درباره زندان رفتن مهدی

سیاست | پنجشنبه ۲۹ مرداد ۹۴ ساعت ۸:۲۹ | نسخه چاپي

دکتر غلامعلی رجایی مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، واکنش آیت الله هاشمی رفسنجانی را به زندانی شدن فرزندش مهدی عادی توصیف کرد و گفت تنها مورد متفاوت ایشان در روز به زندان رفتن مهدی، زودتر رفتن آیت الله هاشمی به منزل برای صرف ناهار با مهدی و بدرقه او بود.
به گزارش انتخاب، غلامعلی رجایی در پاسخ به این پرسش که واکنش آیت الله هاشمی به زندانی شدن فرزندش چه بوده است؟چنین توضیح داد قاعدتاً واکنش آیت الله هاشمی در همان روز زندان رفتن مهدی، طبیعی و عادی بود و فقط زودتر از مجمع رفتند تا ناهار را با فرزند خود قبل از زندان رفتن صرف و وی را بدرقه کند.
وی درمورد فیلم خداحافظی آیت الله هاشمی و مهدی فرزندش گفت بهرحال این موضوعی کاملا طبیعی، انسانی و اسلامی است که پدری برای فرزندنش که حبس می رود و علی القاعده جای خوبی نیست، دعا کند.
مشاور آیت الله هاشمی درعین حال تصریح کردکه ایشان پدری است که معتقد است پسرش مجرم نیست و بدلیل مسوولیت بالایی که در نظام دارد، واکنشی نداشته و سخنی نگفته تا جامعه ملتهب نشود، اما به زندان رفتن مهدی معترض است.
وی در این باره تاکید کردکه آقای هاشمی از چنان عمق وجودی و شخصیتی برخوردار است که با این موج های کوچک دچار خروش و التهاب نمی شود. ایشان صبح روز زندان رفتن مهدی، هنگام ورود به مجمع با لبخند با من برخورد کرد و کاملا عادی بود اما قاعدتا مثل هر پدری عاطفه دارد اما این عاطفه را به مثابه یک سیاستمدار درکنش اجتماعی و سیاسی خود بروز و ظهور نمی دهد.
مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این گفتگو ضمن رد برخی اظهارات نسجیده درخصوص آغاز تلاش هایی برای رد صلاحیت آیت الله هاشمی برای انتخابات خبرگان گفت تصور خبرگان بدون هاشمی بدلیل جایگاه والای ایشان بی معنا، کودکانه و ساده انگارانه است. ضمن اینکه آیت الله هاشمی در دو دوره قبلی مجلس خبرگان تمایلی به نامزدی و ورود به مجلس خبرگان نداشتند و به خواست رهبری وارد این عرصه شدند.
وی یادآور شد اصولا آیت الله هاشمی به عرصه انتخابات و نظایر آنها برمبنای تکلیف اقدام به ورود می کند و اکنون هم که اعلام کرده که برای انتخابات مجلس خبرگان می آید براین مبناست.یادمان نرفته است آن جمله مرحوم همسر امام را که گفته بودند که امام انقلاب به دست رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی سپرده است بنابراین کسانی که دست به تخریب و تضعیف آقای هاشمی می زننند بدانند که ایشان برمبنای این تکلیف ترسیمی حضرت امام وارد عرصه ها می شود و آنها درمقابل، برخلاف این تکلیف گرایی عمل می کنند.
رجایی افزود آیت الله هاشمی ظرفیتی است برای نظام که باید برای داشتن چنین ظرفیتی شکرگزار بود.درجریان انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش، سه چه ماه برای به آیت الله هاشمی اصرار شد و بخصوص تاکید مقام معطم رهبری بر لزوم گرم شدن انتخابات، ایشان به احساس تکلیف برای ورود به عرصه انتخابات رسیدند.
مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد دیدگاه آیت الله هاشمی نسبت به رابطه با آمریکا گفت آنچه من برداشت کرده ام اینست که ایشان بر مبنای مشی امام عمل می کند. امام راحل به جز اسرائیل برای هیچ کشور منع رابطه قائل نبود. رژیم صهیونیستی هم بطور ماهیتی منع رابطه از نظر امام و آیت الله هاشمی دارد که آن هم بدلیل وجود نامشروع و اشغالگری آن است . نسبت به آمریکا هم نظر امام دیدگاه مشروط بود یعنی اگر آمریکا آدم بشود و رابطه گرگ و میشی را کنار بگذارد، رابطه داشتن منع ذاتی و ماهوی ندارد. این دیدگاه امام بعنوان سیاستمداری واقع بین است که آیت الله هاشمی هم چنین دیدگاهی دارد.
وی یادآور شد که امام برمبنای همین مش واقع بینانه حج تعطیل شده را بدلیل عوارضی که داشت مورد تجدید نظر قرار داد و حج برقرار شد. امام در جریان تعطیلی حج گفته بودند اگر از صدام بگذریم از آل سعود نمی گذریم اما چون بحث شخصی نداشتند و چون به مصلحت ما و جهان اسلام می دانستند که حج برقرار شود اقدام به این برقراری کردند. اگر آقای هاشمی بحثی دارد برمبنای واقعی بینی و شرط است و البته انتقاد از سیاست های آمریکا جای خود را دارد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟