شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است

دبیر شورای نگهبان در نشست هفتگی این نهاد گفت: شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


وزیر نفت: شخصا نمی‌توانم کسی را استخدام کنم، قانونی نیست

اخبار داغ | يكشنبه ۲۰ فروردين ۹۶ ساعت ۱۳:۲۰ | نسخه چاپي

وزیر نفت که برای پاسخ به سوال نماینده شاهین‌شهر درباره تعهدات وزارتخانه برای استخدام دانشجویان رتبه الف دانشگاه صنعت نفت امروز به مجلس آمده بود، گفت: بنده خودم نمی‌توانم کسی را استخدام کنم و این قانونی نیست و قانون و مقررات به من این اجازه را نمی‌دهد.
به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه که در جلسه علنی مجلس برای پاسخ به سوال نماینده شاهین‌شهر درباره استخدامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت حضور داشت، اظهار کرد: بورسیه یک دانشجو با تعهد استخدام او دو امر متفاوت است و شرکت نفت و وزارت نفت هیچ وقت در مصوبه‌ای که در سال 80 بوده و الان به آن استناد می‌شود هیچ تعهدی در این زمینه نداده است.
وی تصریح کرد: البته بحث اصلی بر این است که پس از پایان هر دوره کارشناسی دانشگاه صنعت نفت اسامی فارغ‌التحصیلان گروه الف را به مدیریت امور اداری شرکت نفت اعلام می‌کند و بعد از آن بر حسب نیاز از این افراد فقط آزمون کتبی گرفته نمی‌شود اما سایر مراحل گزینش و مصاحبه را باید طی کنند. بنابراین این مسأله به معنای تعهد استخدام نیست.
زنگنه در ادامه اظهار کرد: البته چند سالی است که ضوابط استخدامی به سازمان امور اداری و استخدامی واگذار شده است و در حال حاضر نیز غیر از دانشگاه صنعت نفت چندین دانشگاه دیگر از جمله دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف، تهران، تبریز، شیراز و علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در رشته نفت پذیرش دانشجو دارند و خوشبختانه هزاران نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند اما کل گروه الف 900 نفر هستند.
وی افزود: از این تعداد نیز درخواست استخدام 250 نفر را به سازمان اداری استخدامی دادیم که با 150 نفر از آنان موافق شد آن هم افرادی که معدل بالای 16 در کارشناسی و 17 در کارشناسی ارشد داشته باشند مشمول این موضوع هستند. نهایتاً این 150 نفر یا استخدام شده‌اند یا آخرین مراحل استخدام آنها طی می‌شود.
وزیر نفت خاطرنشان کرد: برای سایر افراد نیز مجدداً درخواست استخدام می‌دهیم اما بنده خودم نمی‌توانم کسی را استخدام کنم، قانونی نیست و قانون و مقررات به من اجازه نمی‌دهد. لذا بنده معتقدم استخدام نخبگان در صورت نیاز باید از همه دانشگاه‌ها باشد دلیلی ندارد که فقط از دانشگاه صنعت نفت انجام شود.
وی در پایان تأکید کرد: راه نجات کشور در ایجاد اشتغال این است که فعالیت‌های نفتی در کشور ایجاد شود که در پی آن ده‌ها هزار شغل ایجاد خواهد شد. لذا با استخدام مربوط به دانشگاه صنعت نفت مگر چند مورد استخدام انجام می شود. اصل کار این است که در کشور اشتغال مولد داشته باشیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟