مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


نتایج تازه ترین نظرسنجی؛ روحانی 28.8 درصد، قالیباف 21.8

نتایج تازه ترین نظرسنجی؛ روحانی ۲۸.۸ درصد، قالیباف ۲۱.۸

سیاست | شنبه ۱۴ اسفند ۹۵ ساعت ۲:۲ | نسخه چاپي

سایت خبری «پایش»: تازه ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی صداو سیما نشان می دهد حسن روحانی و محمدباقر قالیباف همچنان از بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برخوردارند.

به گزارش سایت خبری «پایش»، جدیدترین نظرسنجی صداوسیما که سوم اسفند 95 و با نمونه 16020 نفر در سراسر کشور انجام شده نشان می دهد حسن روحانی با 28.8 درصد و قالیباف با 21.8 درصد در صدر قرار دارند. محمد رضا عارف با 12.2 درصد و سعید جلیلی با 7.3 درصد در رده های بعدی این نظرسنجی هستند. این میزان در نظرسنجی مشابهی در 19 بهمن برای روحانی و قالیباف به ترتیب 30.5 و 23.6 درصد بوده است.

نتایج نظرسنجی تازه نشان می دهد روحانی بیشترین محبوبیت را در رشت (40)، یزد(35)، ارومیه (35) و تهران (34.5) دارد و در اهواز (17.9) از کمترین حمایت برخوردار است. با این حال میزان آرای او در اهواز از عارف (17.4) ، قالیباف (13.9) و جلیلی  (14.3) بیشتر است.

آرای قالیباف در 5 شهر قم، مشهد، بجنورد، بیرجند و زنجان از روحانی پیشی گرفته است.

در این نظرسنجی، 52.7 پاسخ دهندگان گفته اند که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده که 29 اردیبهشت برگزار می شود، شرکت می کنند. در برابر، 29.8 درصد نیز گفته اند در انتخابات شرکت نمی کنند. 10.3 درصد احتمالا شرکت می کنند، 1.7 درصد احتمالا شرکت نمی کنند و 5.5 درصد نیز هنوز تصمیم نگرفته اند.

29.6 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که «به نظر شما رقیب جدی آقای روحانی در انتخابات سال آینده ریاست  جمهوری چه کسی خواهد بود؟»، قالیباف را جدی ترین رقیب روحانی عنوان کرده اند. 13.3 درصد محمود احمدی نژاد، 9.4 درصد محمدرضا عارف، 7.3 درصد سعید جلیلی و 1.3 درصد نیز بقایی را جدی ترین رقیب روحانی دانسته اند.

50.2 درصد پاسخ دهندگان در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند حسن روحانی برای دومین بار به ریاست جمهوری انتخاب خواهد شد. 45.1 درصد نیز پیش بینی کرده اند او در انتخابات پیش رو پیروز نخواهد شد.

به گزارش «پایش»، نتایج این نظرسنجی نشان می دهد میزان آرای منفی روحانی 37.7 درصد، قالیباف 23.1 درصد و جلیلی 21.1 درصد است.

از پاسخگویان به جز کسانی که گفته‌اند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت نمی‌کنند (70.2 درصد کل پاسخگویان) پرسیده شده «درصورت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به نامزد کدام طیف یا جناح سیاسی رأی خواهید داد؟». 23.6 درصد گفته اند به طیف آقای احمدی نژاد، 22.4 درصد به نامزد اصلاح طلبان، 18.9 درصد به اعتدالگرایان، 18.4 درصد به اصولگرایان، 1.9 درصد به جبهه پایداری و 0.4 درصد به مستقل‌ها رأی خواهند داد.  

نتایج نظرسنجی مشابهی در 5 بهمن 95 نشان می داد 25.1 درصد پاسخگویان در صورت شرکت در انتخابات به نامزد اصلاح طلبان، 20.8 درصد به طیف آقای احمدی نژاد، 18.5 درصد به اصولگرایان، 18.5 درصد به اعتدالگرایان، 1.8 درصد به جبهه پایداری و 1.4 درصد به مستقل‌ها رأی خواهند داد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟