با همکارم ازدواج کنم یا نه؟

پرسش این است؟ آیا ازدواج با همکار خوب است یا بد؟ شاید بسیاری از افراد در همان لحظه اول به جرات بگویند عالی است. دو نفر که چند ساعت در طول روزهای کاری یکدیگر را دیده اند و از یکدیگر شناخت دارند، بیشتر با هم تفاهم خواهندداشت و چه انتخابی بهتر از این.


«رسایی» جاسوس هسته‌ای را معرفی کرد + عکس

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پستی در صفحه اینستاگرام خود طی یادداشتی از جاسوسی یک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.


مرگ پیرمرد در آتش سوزی آپارتمان (عکس)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ پیرمرد 80 ساله در آتش‌سوزی خانه‌اش خبر داد.


مرگ پیرمرد در آتش سوزی آپارتمان (عکس)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ پیرمرد 80 ساله در آتش‌سوزی خانه‌اش خبر داد.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


دست‌های پشت پرده تجمع علیه توافق

دست‌های پشت پرده تجمع علیه توافق

سیاست | چهارشنبه ۲۸ مرداد ۹۴ ساعت ۸:۴۷ | نسخه چاپي

دو روز بعد از آنکه صد نفر از مخالفان توافق هسته‌ای با تجمع مقابل مجلس خواستار «رد» برجام توسط نمایندگان شده بودند، یک نماینده مجلس از وجود «دست‌های پنهان» در پسِ این تجمع اعتراضی سخن گفت؛ دست‌هایی که به گفته غلامعلی جعفرزاده از داخل بهارستان این نوع تجمعات و اقدامات را «مدیریت» می‌کنند.

 روزنامه اعتماد نوشت، مهم‌ترین شعار تجمع روز یکشنبه مخالفان توافق هسته‌ای در مقابل مجلس این بود: «یک نماینده انقلابی قرارداد 1919 را باطل کرد، مدرس‌ها کجایند؟» تجمع این عده البته با حضور زهره طبیب‌زاده، نماینده تهران در جمع آنها همراه بود که تأکید داشت: «خط به خط برجام نشان از شکستن خطوط قرمزی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند.»

 طیف دلواپسان تا پیش از این هم بارها تجمعاتی مشابه را با حضور برخی چهره‌های سیاسی شناخته شده برگزار کرده بودند؛ تجمعاتی که همواره «مردمی» خوانده می‌شد.

 غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت، اما در واکنش به تجمع روز یکشنبه مقابل مجلس به «اعتماد» توضیح می‌دهد: «الان دیگر از ظاهر این دست تجمعات هم مشخص است که این اقدامات از حالت طبیعی خارج شده و کاملاً سازماندهی شده و هدایت‌شده پیش می‌رود. متاسفانه از داخل مجلس هم برخی افرادی که لباس نمایندگی بر تن دارند، در هدایت این اقدامات نقش‌هایی بازی می‌کنند و شاهد هستیم که به جمع این افراد می‌روند و حتی این عده را دعوت می‌کنند که تا حق خود را نگرفته‌اید از اینجا نروید.»

 وی می‌ا‌فزاید: «متاسفانه ما خیلی وقت‌ها متوجه می‌شویم که حتی دعوت از این افراد برای چنین اقداماتی هم از داخل مجلس صورت می‌گیرد.»

 غلامعلی جعفرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه «اعلام نظر و اعتراض و تجمع آرام حق هر گروه و قشری است و نمی‌توان جامعه را از این حق اساسی محروم کرد»، ادامه می‌دهد: «مشکل ما این است که این کارها به اسم مردم و به نام کارهای خودجوش صورت می‌گیرد؛ حال آنکه پشت آن چند نماینده و چهره سیاسی هستند که کارها را مدیریت می‌کنند و خط می‌دهند. هیچ اشکالی ندارد که این افراد مخالف توافق باشند و حتی از نمایندگان بخواهند آن را رد کنند اما این کار را صادقانه انجام دهند. این بسیار ناپسند است که نماینده یا جمعی از نمایندگان با این میزان از اختیارات حقوقی برای تکرار شدن یک موضع سیاسی، خود را پشت گروهی به اسم دانشجو و مردم پنهان کنند.»

 این نماینده مجلس همچنین تاکید می‌کند: «اگر این تجمعات و اعتراضات مشکلی ندارد، چرا همکاران ما با مخفی‌کاری به هدایت آن می‌پردازند؟»

 جعفرزاده همچنین از «دستگاه‌های امنیتی و نظارتی» تقاضا می‌کند این موضوع را بررسی کنند که «چطور عده‌ای از داخل مجلس جمعی را برای برخی منویات سیاسی جلوی مجلس می‌کشانند و می‌خواهند آنها را به اسم مردم معرفی کنند.»

 وی در ادامه می‌گوید: «اینکه یکی از همکاران ما به این افراد توصیه می‌کند که تا لحظه‌ای که به نتیجه نرسیده‌اید از اینجا تکان نخورید، آیا نوعی تحریک امنیتی محسوب نمی‌شود؟»

 جعفرزاده توضیح می‌دهد: «متاسفانه در تجمع روز یکشنبه برخی همکاران ما جمعیت را برای ماندن در محل و شعار علیه مقامات کشور تحریک کردند و از قبل هم پوسترهایی طراحی شده بود که رئیس‌جمهور و مقامات نظام ما را در کنار مسئولان آمریکایی نمایش می‌داد.»

 نماینده رشت در قسمت دیگری از توضیحات خود با اشاره به همزمانی تجمع روز یکشنبه مخالفان مذاکرات هسته‌ای با برخی تجمعات صنفی از جمله مربیان پیش‌دبستانی و بازنشستگان خبر داد که حتی این عده هم برای پیوستن به اعتراض مخالفان توافق در مقابل مجلس تحریک و تشویق شده بودند.

 او می‌گوید: «من با چشم خود دیدم که بازنشستگان فولاد نسبت به تحریک این افراد اعتراض می‌کردند که ما مشکل صنفی داریم و کاری به مسائل سیاسی نداریم. اتفاقا خیلی از آنها هم این حرکت را تقبیح می‌کردند و می‌گفتند گرفتاری امروز کشور ناشی از همین کارها و رفتارهاست.»

 او در پایان می‌گوید: «مخالفان توافق که امروز با یک تجمع حداکثر صد نفره به نام ملت ایران حرف می‌زنند، قطعا شادی مردم را در شب اعلام توافق ندیده‌اند. کاش حداقل این صداقت را داشتند و در عیان روابط خود را نشان می‌دادند. اگر این جریان معتقد است که حرف حق و درستی می‌زند، چرا برخی کارها را با مخفی‌کاری جلو می‌برد؟»

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟