گیر کردن آچار فرانسه در جمجمه کارگر سپرسازی

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس تهران گفت: تیم امداد هوایی به کمک کارگری رفت که آچار فرانسه در جمجمه اش گیر کرده است.<br />


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


شهردار آینده تهران در جلسه امروز منتخبان معرفی می‌شود

در جلسه روز جاری (چهارشنبه ۲۸ تیر) شورای منتخب مردم شهر تهران، گزینه نهایی شهرداری تهران معرفی می‌شود.


شهردار آینده تهران در جلسه امروز منتخبان معرفی می‌شود

در جلسه روز جاری (چهارشنبه ۲۸ تیر) شورای منتخب مردم شهر تهران، گزینه نهایی شهرداری تهران معرفی می‌شود.


رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد

رشد اقتصادی بدون نفت ۴.۵ درصد؛ افزایش نرخ ارز روانی و هیجانی است/۲۰۴۶ طرح ناتمام روی دست دولت مانده است

اقتصاد | دوشنبه ۰۶ دي ۹۵ ساعت ۱۴:۰ | نسخه چاپي

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رشد اقتصادی کشور در ۶ ماهه اول امسال با احتساب نفت ۶.۵ درصد و بدون آن ۴.۵ درصد است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، محمد باقر نوبخت امروز در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن در محل وزارت کشور با اشاره به نرخ رشد اقتصادی اظهارداشت: نرخ رشد اقتصادی 6 ماهه نخست سال با احتساب نفت 6.5 درصد بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: جزئیات این نرخ فردا در جلسه سخنگو اعلام می‌شود. 4.5 درصد از این رشد بدون نفت و مابقی مربوط به نفت است.

در مورد افزایش نرخ ارز گفت: این موضوع به دلیل مسائل روانی پیش آمده در جامعه است، افزایش 100 تومانی قیمت ارز در یک روز قابل تائید مسئولان نیست و ان‌شاالله این نرخ کاهش یابد.

نوبخت امروز در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 ضمن تقدیر از تمامی دستگاه‌های ذی‌مدخل در این سرشماری به آمارهای مرکز آمار پرداخت و اظهار داشت: از جناب آقای پارسا هر ماه دقیقاً در روز نخست ماه پیامکی دریافت می‌کنم که گویای روند قیمت‌ها در ماه گذشته، 12 ماهه و نقطه به نقطه است و بدون هیچ دخل و تصرفی به موبایل شخصی رئیس جمهور ارسال می‌شود.

وی افزود: اعلام به وقت رشد اقتصادی فصلی و گزارش طرح آمارگیری نیروی کار از دیگر اقدامات این مرکز است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مرکز آمار تنها نهاد رسمی کشور برای اعلام آمار است، تصریح کرد: دیگر دستگاه‌ها نیز زحمت می‌کشند و حسب استمرار گذشته آمارها را منتشر می‌کنند، اما نظم و ترتیب مهم بوده و مشاهده می‌شود، گاهی 6 ماه آماری وجود ندارد، اما مرکز آمار تمامی گزارش‌ها را ارائه می‌دهد.

وی افزود: همه باید در عزم ملی برای یک فعالیت عمومی مشارکت داشته باشند و نیازمند کمک در طرح سرشماری بودیم که به خوبی انجام شد، برای 5 سال آینده هر تصمیم بخردانه‌ای که گرفته شود، با پایه آماری خواهد بود و ان شاالله خروجی این طرح نیز به هنگام باشد.

نوبخت با اشاره به اینکه حسب قول مسئولان مرکز آمار گزارش مقدماتی سرشماری نفوس و مسکن تا پایان دی‌ماه اعلام می‌شود، گفت: قیمت نفت رو به افزایش است و در 6 ماه دوم سال گذشته روزهای سختی داشتیم و قیمت نفت به زیر 25 دلار افت کرد و درآمدها به شدت کاهش یافت، به همین خاطر قادر به پرداخت طرح‌های عمرانی نشدیم و در 6 ماه اول امسال آنچه نفت فروخته شد از پیش‌فروش درآمد آن استفاده کردیم. در 6 ماه امسال بیش از 2.5 میلیون بشکه در روز فروش وجود داشت که این میزان برای 6 ماه دوم سال گذشته یک میلیون و 1250 هزار بشکه تا 1300 هزار بشکه نفت و میعانات بود و از نظر میزان و نرخ قیمت‌ها کاهش یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه متوسط قیمت نفت در سال گذشته 42 تا 43 دلار فروخته شد که در بودجه قیمت آن 40 دلار بسته شده بود عنوان کرد: فشاری که در 6 ماهه اول به خاطر سال گذشته بود جبران شد و اکنون وضع مطلوب است و در ارتباط با عمرانی‌ها در سطح ملی و استانی اقداماتی انجام می‌شود و برنامه‌ریزی در ستاد ریاست جمهوری قبل از ماهی که به اتمام برسد، پرداخت حقوق کارمندان را خواهیم داشت.

وی افزود: با همه مضایقی که در 6 ماه اول سال به دلیل فشار بزرگ مالی پارسال داشتیم، کارها انجام می‌شود و همچنین 14 هزار و 700 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم پرداخت شد که در سال 92 این میزان 4 هزار میلیارد تومان بود و نتیجه آن خودکفایی در این بخش رقم خورد. قول دادیم گندم‌کاران طلبی نداشته باشند و نیز قول دادیم که تا پایان آذرماه مطالبات و پاداش بازنشستگان انجام شود و در این راستا 2700 میلیارد تومان پاداش بازنشستگان و 700 میلیارد تومان برای معلمان حق‌التدریس و شیر مدارس در نظر گرفته شد و همچنین پرداخت‌ها را منظم خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه 2046 طرح ناتمام روی دست دولت مانده است، تصریح کرد: ناچاریم به جای توزیع قطره چکانی به همه طرح‌ها روی تعدادی از آنها متمرکز شویم، تا در 2 سال آینده به اتمام برسد، بنابراین همه آنچه سال گذشته پرداخت نکردیم به همراه آنچه تا پایان 6 ماهه اول باید پرداخت شود، در این هفته اجرا خواهد شد که بخشی از آن با انتشار اوراق و پول نقد خواهد بود. در این زمینه 2500 میلیارد تومان اوراق و 1000 میلیارد تومان پول نقد پرداخت شد.

نوبخت تاکید کرد: نمی‌توانیم اکنون در جامعه از رفاه صحبت کنیم، اما با همه این مشکلات و سختی‌ها نرخ تورم از 40 به زیر 10 درصد و رشد از منفی به مثبت تبدیل شد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟