رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


کوتاه قدها این مطلب را از دست ندهند

مهم‌ترین نكته در استایل تمركز كردن روی چیزهایی است كه می‌توانید آنها را تغییر دهید. هر چند بیشتر مواقع ما آدم‌ها روی مسائلی در ظاهر خود تمركز ...


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


آمادگی ۴ هزار نفر برای داوطلبی در انتخابات آینده

سیاست | دوشنبه ۱۹ مرداد ۹۴ ساعت ۱۲:۸ | نسخه چاپي

 وزیر کشور ،انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری را مهم توصیف کرد و گفت: تاکنون 4 هزار نفر خود را در معرض داوطلبی انتخابات قرار داده اند و در مناسبت های مختلف، اعلام حضور کرده اند.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: از نظر سیاسی امکان رقابت در این دوره بسیار بالا پیش بینی می شود و وزن کشی درست سیاسی را در عرصه سیاست کشور خواهیم داشت.
وی ادامه داد: امیدواریم در زمینه نظارت و اجرا، زمینه های رقابت اصولی، قانونی و باشکوه برای انتخابات فراهم آید. پیش بینی رقابت باشکوهی را داریم و ما به عنوان وزارت کشور در امر اجرا فعال خواهیم بود.
رحمانی فضلی به فعالیت وزارتخانه متبوعش در انتخابات آتی اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه در جهت آماده کردن فضای انتخابات، آماده کردن شرایط آرام، مهیا کردن شرایط منطقی و آماده کردن شرایط قانونی فعال است.
وی اضافه کرد: فضای انتخابات سالم و انتخاباتی که به دور از شائبه ورود هرگونه دخالت غیرقانونی در انتخابات باشد را فراهم خواهیم کرد و وزارت کشور در این زمینه نیز همانند سایر وظایف مطرح شده، اهتمام دارد.
وزیر کشور ادامه داد: باید آماده ایجاد فضای مشارکتی، تقویت حضور باشکوه مردم و فراهم آوری فضایی توام با امنیت باشیم. این موضوعات در انتخابات آتی حائز اهمیت است و در این باره نیازمند تلاش و جدیت خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم.
رحمانی فضلی خطاب به خبرنگاران تصریح کرد: وزارت کشور برای کمک به شما در انتخابات آمادگی دارد تا ان شاءالله انتخاباتی باشکوه و قانونی برگزار شود.
وی همچنین به فرارسیدن دومین سالگرد آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: دولت در شرایط سختی کشور را در اختیار گرفت. دشمن در آن اوضاع به شرایط سیاسی امید دوخته بود تا اتفاقی بیفتد اما به اهداف خود دست نیافت.
رییس شورای امنیت کشور افزود: رشد سیاسی و اقتصادی در آن دوران پایین بود و از لحاظ امنیتی در کنارمان اتفاقاتی افتاده بود؛ همه این ها شرایط حضور دولت در عرصه را سخت تر کرد اما شاهد بودیم که با تدبیر رییس جمهوری، حمایت مردم و هدایت های رهبری به توفیقات حائز اهمیت دست یافتیم.
وزیر کشور به دیگر عملکردها و توفیقات دولت یازدهم در عرصه های گوناگون اشاره کرد و افزود: با تدبیر دولت و حمایت های مردم موفقیت های خوبی در عرصه اقتصادی و سیاسی به وجود آمد و امروز فضای سیاسی خوب در کشور حاکم است؛ تمامی رسانه ها و احزاب فعال هستند و خانه احزاب نیز به لطف خداوند احیا شد و به نتیجه رسید.
رحمانی فضلی درباره فعالیت های دولت یازدهم در عرصه سیاست خارجی نیز گفت: در مسائل هسته ای دولت توانست حقوق ملت را محقق کند و تحریم ها به عنوان یک عنصر تهدیدکننده برداشته شود و روابط با همسایگان و دیگر کشورها عادی تر شود.
وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید برای مردم امید ایجاد کنند، گفت: اگر امید باشد تلاش هم وجود دارد؛ در غیر اینصورت، هیچ تحرک و نشاطی در جامعه وجود نخواهد داشت.
وزیر کشور تصریح کرد:در هفته دولت و سایر ایام انتظار داریم رسانه ها آنچه را که حقیقت دارد، انعکاس دهند و عملکرد دولت را برای مردم تبیین کنند؛ نمی گوییم رسانه ها مشکلات و یا نقدهای سازنده را ارائه ندهند؛ اما اساس کار آنها امید آفرینی میان مردم است و باید به این مهم توجه کنند.
رحمانی فضلی ادامه داد: رسانه ها با نگاه امیدبخشی، تحرک، پویایی و تلاش قوه مجریه را به اطلاع مردم برسانند؛ البته کارشناسی برخورد کردن و انتقاد کردن می تواند به دولت کمک کند.
وی در ادامه به عملکرد خبرنگاران در کشور، نقدها و نقاط قوت و ضعف پرداخت و گفت: موضوع خبرنگاری هر روز با گستردگی تکنولوژی دچار دگرگونی می شود و لازم است ابعاد این حرفه تحول یابد.
وزیر کشور خاطر نشان کرد: هر چقدر امر خبررسانی مؤثرتر، سریع تر و تأثیرگذارتر باشد، در جهت گیری های جامعه اعم از دولت و مسوولان مفیدتر است.
رحمانی فضلی ادامه داد: آنچه مبنای تغییر خواهد بود، آگاهی است و کار خبرنگاری نیز آگاهی رساندن است؛ آگاهی قدرت تصمیم گیری را افزایش می دهد و جهت گیری ها را مشخص می کند.
وی با بیان اینکه ما در جامعه ای هستیم که تمامی اخبار در دسترس همگان قرار دارد، گفت: شما هر روز از طریق اینترنت، موبایل و سایر امکانات می توانید به اخبار زیادی دسترسی پیدا کنید که بیشتر آنها تازه و جدید است؛ هر کدام از آنها می تواند روی تصمیم و اقدام ما تأثیرگذار باشد.
وزیر کشور اظهار داشت: تصور نکنیم که اخبار بی اثر هستند؛ تمامی خبرها می تواند در جهت تغییر نگرش و اقدامات مؤثر باشد.
رحمانی فضلی مقوله آموزش در عرصه رسانه را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: آموزش ها در این حوزه پایین است؛ به عنوان مثال در حاشیه مراسم ها دیده شده که یک سوال در یک جلسه توسط چند خبرنگار پرسیده می شود و یا موضوعاتی مورد سوال قرار می گیرد که مسأله اصلی جامعه نیست و یا به نوعی پرسش هایی مطرح می شود که خود خبرنگار از ماهیت و مفاهیم آن اطلاعی ندارد.
وی با بیان اینکه آموزش خبرنگاری موضوعی است که باید عمیق و هدف دار به آن پرداخته شود گفت: هدف اصلی کار خبرنگار، حقیقت یابی است و همچنین باید انصاف و عدالت در نحوه ارائه خبر از سوی خبرنگار رعایت شود.
وزیر کشور اضافه کرد: امروز در نحوه انتقال خبر مساله انصاف در برخی جهات رعایت نمی شود و با این رویکرد خبرنگار در موضع ضعف قرار می گیرد و اعتماد مخاطب از بین می رود.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در حوزه خبر باید اهداف کلی نظام را مدنظر قرار دهیم، تاکید کرد: مسائلی مانند امنیت ملی، منافع ملی، قانون گرایی و کارآمدی از جمله اهدافی است که همگان موظف به رعایت آن هستند.
وی در ادامه، ارائه حقیقت از سوی خبرنگار را بسیار مهم خواند و گفت: گاهی می بینیم در حقیقت غلو می شود یا اینکه عدالت و انصاف رعایت نمی شود؛ البته گاهی تنها نقاط منفی را بیان و از نکات مثبت پرهیز می کنند که باید این عملکرد از جانب رسانه ها دقت شود.
وزیر کشور ایجاد اعتماد آفرینی از سوی رسانه ها را یکی از اهداف آنان دانست و افزود: هدف باید ایجاد اعتماد در مخاطب باشد و از آن اعتماد باید در جهت اهداف خود استفاده کنیم.
رحمانی فضلی در ادامه معدل کار خبرنگاران در ارتباط با وزارت کشور و عرصه اطلاع رسانی را قابل قبول توصیف کرد و افزود: همواره توانستیم از ظرفیت خبر و اطلاع رسانی استفاده کنیم و این حائز اهمیت است.
وی یکی از وظایف خبرنگاری را اطلاع رسانی در مواقع بحران عنوان کرد و گفت: ما در بحث مدیریت بحران 14 کمیته داریم که هر کدام وظیفه مشخصی را برعهده دارد؛ یکی از کمیته ها اطلاع رسانی است که این کمیته وظیفه دارد به صورت لحظه ای اخبار را مخابره و فضای رسانه ای را مدیریت کند که مسئولیت آن با صدا و سیما است.
وزیر کشور همچنین یادآورشد: در ماجرای سیل اخیر که یک اتفاق طبیعی بود و در همه دنیا ممکن است پیش بیاید، 7 دقیقه بارندگی شد و در این 7 دقیقه شدت جریان سیل خسارات زیادی را به بار آورد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه ما امکان پیش بینی هوا در سطح خرد را نداریم، تصریح کرد: در این حوزه تصمیم گرفتیم که بودجه لازم را برای پیش بینی در این سطح در نظر بگیریم.
وی تاکید کرد: متاسفانه در ساعات اولیه بروز سیل، همه رسانه ها به دنبال این بودند که مقصر را پیدا کنند؛ در وسط بحران که مقصریابی نمی کنند بلکه همه باید بحران را مدیریت کنند؛ امیدواریم رسانه ها در موضوعات اینچنینی صحیح برخورد کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟