اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


اولین خودروی جاده ای فراری (+عکس)

در آن زمان این خودروی اسپورت 125S به یک موتور V12 با خروجی 118 اسب‌بخار مجهز شد. می‌توانید این قدرت و موتور را با آخرین تولیدی کارخانه فراری یعنی ...


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


هاشمی:برای‌ورود‌به‌انتخابات‌محدودیت‌هایی‌داریم

هاشمی:برای‌ورود‌به‌انتخابات‌محدودیت‌هایی‌داریم

سیاست | يكشنبه ۱۸ مرداد ۹۴ ساعت ۸:۳ | نسخه چاپي

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره چگونگی برگزاری انتخابات و ورود افراد تأثیرگذار به مجلس، گفت: اگر چه محدودیت‌هایی داریم و بعضاً بیشتر می‌شود، اما در مجموع حرکت برای انتخاب نمایندگان واقعی اندیشه‌های مردم پیش می‌رود.
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار دبیران استانی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار، فعالیت احزاب در چارچوب قانون اساسی، برای احقاق حقوق مردم را مهم دانست و گفت: خاصیت قانون اساسی ما به مراعات و عمل به اصول اساسی آن است و هرکس اصول آن را مخدوش کند، دلسوز نظام نیست.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به مطالبات دانشجویان درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و چگونگی برگزاری انتخابات و ورود انسان‌های تأثیرگذار به مجلس، گفت: اگر چه محدودیت‌هایی داریم و بعضاً بیشتر می‌شود، اما در مجموع حرکت به سوی بهتر شدن امور و انتخاب نمایندگان واقعی اندیشه‌های مردم پیش می‌رود.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در خصوص جایگاه مراجع در کشور، گفت: مراجع در جامعه احترام دارند و ورود آنها به مسایل اجرایی هم همراه با ملاحظات خاصی است.
وی در پاسخ به اعتراض یکی از دانشجویان که هنوز مدیران دولت سابق در مسؤولیت‌ها هستند، به محدودیت‌های دولت و تهدید وزرا به استیضاح اشاره کرد و گفت: علی‌رغم وجود عقلای سیاسی در مجلس، گروه‌های تندرویی هستند که از تریبون باز آن در راستای خواسته‌های جناحی استفاده می‌کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عدم وجود احزاب نیرومند را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و در خصوص عملکرد دولت آقای روحانی، به توافق هسته‌‌ای اشاره کرد و گفت: می‌بینید در آمریکا دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان که موافقان و مخالفان توافق هستند، بر توانایی‌های ایران تأکید می‌کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانون مداری را یکی از ویژگی‌های دولت آقای روحانی توصیف کرد و گفت: نمی‌خواهد کارها را با قانون‌گریزی پیش ببرد.
هاشمی رفسنجانی انتساب حزب اسلامی کار به کارگران را مثبت ارزیابی کرد و خطاب به دانشجویان عضو سازمان دانشجویی این حزب، گفت: در جلسات دانشجویی و حزبی از کارگران دفاع کنید که هم تأثیرگذارترین و هم مظلوم‌ترین قشر جامعه ما هستند.
وی به مسؤولان سازمان دانشجویی توصیه کرد که رابطه دوسویه خود با دانشگاه و حزب اسلامی کار را حفظ کنید، چون بخشی از دانشجویان ما از خانواده‌های کارگری برخاستند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأمین شغل را از ضرورت‌های آینده زندگی دانشجویان دانست و به تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: باید از اختراعات استادان و دانشجویان که مراحل آزمایشی را گذراندند، تا رسیدن به مرحله تولید انبوه و تجاری سازی حمایت کرد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به گستردگی دانشگاه آزاد و وجود ساختمان‌ها و آزمایشگاه‌ها و تأسیس مراکز رشد در واحدها اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از امکانات پولی به شرکت‌های دانش بنیان، محل، آب، برق، گاز، آزمایشگاه و وام می‌دهد و شریک پیدا می‌کند تا طرح‌ها به محصول تبدیل شوند که اگر چنین شود، تولید و توسعه ایجاد می‌کند که امروزه از ضرورت‌های جامعه و جوانان و در چارچوب توسعه دانش‌محور است.
هاشمی رفسنجانی به ایجاد سایت «ساها» برای شناسایی مخترعان و مبتکران و آشنایی متخصصان با طرح‌ها در آستانه تولید اشاره کرد که شامل ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه است، و می‌تواند نیازهای پژوهشی نیازمندان را تأمین کند و گفت: هر یک از آن طرح‌ها از لحاظ ماهیت به وزارتخانه‌ای مربوط می‌شوند و برای توسعه کمی و کیفی آنها حمایت کنند.
در آغاز این دیدار، فرهنگیان، مسؤول سازمان دانشجویی و آقایان اسلامی و خالدی، دو نفر از اعضای سازمان، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان، به بیان دیدگاه‌های خویش درباره انتخابات آزاد، جایگاه مراجع و اهمیت روزآمدی آنها، فضای سیاسی استان‌ها، ماندگاری مدیران دولت سابق در مصادر و مسؤولیت‌ها، درد دل‌های جوانان ایرانی، مهاجرت‌های علمی جوانان، عدم توجه به توانایی‌های بالقوه کشور، استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویان و ضرورت رونق توریست پرداختند.
کمالی، دبیر کل حزب اسلامی کار نیز توضیحاتی درخصوص روال و روند عضویت در حزب و سازمان‌های تحت پوشش حزب و همکاری NGO ها داد و گفت: مجموعه سازمان دانشجویی حزب با این ترکیب تازه شکل گرفته است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟