پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشد

رییس خانه کارگر گفت: طبق اطلاعات و آماری که ما داریم وضعیت معیشتی و زندگی کارگران با حقوق آنها اختلاف فاحشی دارد، بر پایه این اطلاعات حداقل ...


توزیع سبد کالایی اقشار محروم و آسیب پذیر آغاز شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی در این استان همزمان ...


بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


خودروی مفهومی لاگونا رنو (+عکس)

برای جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به چشم، راننده و سرنشین هر دو از عینک‌های بزرگ و ویژه‌ای استفاده می‌کنند.


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


داعش چگونه تروریست‌های خود را آموزش می‌دهد؟

جهان | چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴ ساعت ۸:۵۴ | نسخه چاپي

گروه تروریستی داعش برای تربیت عناصر خود، آن‌ها را به منظور وارد کردن به میدان درگیری، در مراحل مختلف آموزش می‌دهد.
 به گزارش شبکه العالم، گروه تروریستی داعش برای تربیت عناصر خود بر اساس تفکرات انحرافی و تکفیری ، که مبتنی بر دیدگاه های وهابی است، آنها را در مراحل مختلف جهت وارد کردن به میدان درگیری آموزش می دهد.، آنها را در مراحل مختلف جهت وارد کردن به میدان درگیری آموزش می دهد.
 بر اساس این گزارش، یک روز پس از ورود این عناصر به یکی از شهرهای تحت کنترل داعش، آنان به مرکز مربوط به آموزش عقاید داعش موسوم به «مرکز شرعی» منتقل می شود و 12 روز در آنجا باقی می ماند.
 یکی از این مراکز، مرکز «عکیشری» در حومه الرقه است. در این مدت عناصر داعش به آموختن آموزش‌های مربوط به عقیده داعش و سخنرانی های آنها درباره اسلام می پردازد که در آن اصول اسلامی به طور کامل تحریف شده است.
 داعش برای آموزش این عناصر از جزوه ها و کتاب هایی استفاده می کند، که به طور اساسی مبتنی بر نظرات و دیدگاه های ابن تیمیه و محمد عبدالوهاب (موسس وهابیت) تکیه دارد.
پس از آموزش مسائل شرعی، اگر توانایی نظامی نداشته باشد به پادگان نظامی «المناخر» در اطراف شهر رقه (سوریه) منتقل می شود و در آنجا نحوه استفاده از انواع سلاح‌های شخصی و درگیری های فیزیکی و شیوه‌های استتار و کسب مهارت در زمینه نقشه خوانی و جغرافیا را فرا می گیرد.
پس از آن، بر اساس توانمندی شخص ماموریت و جایگاه او در خط مقدم، خط میانی یا اطراف شهرها یا ماموریت سری تعریف می شود.
ماموریت عناصر سری معمولا به خارج از مناطق تحت تسلط داعش مربوط می شود. این گونه افراد به گونه ای فعالیت و رفتار می کنند که نمی توان تشخیص داد عضوی از داعش هستند.
پس از آموزش مهارت‌های نظامی، فرم های مخصوصی درباره آمادگی او برای ماموریت های بعدی در اختیار این عناصر قرار داده می شود که از علت حضور آنها و پیوستنش به داعش و اینکه آمادگی انجام عملیات و ماموریت های انتحاری را دارند یا خیر، پرسیده می شود.
 گروه های تروریستی تلاش می کنند با برنامه ریزی و تقسیم امور داخلی خود را در قالب یک دولت نشان دهند و در این خصوص داعش بیش از دیگر گروه های تکفیری مبتنی بر مدارک و مستندات عمل می کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟