عکس لو رفته خودروی مفهمومی پژو را ببینید/نسل جدید طراحی

تصویر طرح مفهومی پژو اینستینکت پیش از معرفی رسمی آن در ماه مارس و در نمایشگاه خودروی جنوا ۲۰۱۷،لو رفته است.


مرگ پیرمرد در آتش سوزی آپارتمان (عکس)

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ پیرمرد 80 ساله در آتش‌سوزی خانه‌اش خبر داد.


مترو چگونه برآورد کرده هزینه هر سفر ۲۴۰۰ تومان است؟/ سرانه حقوق پرسنل مترو؛ ۹ میلیون تومان!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای ...


با "این ترفند "

چگونه تلگرام خود را حذف کنیم؟

اگر شما هم زمان زیادی در تلگرام می گذرانید و از این شبکه اجتماعی خسته شده اید، می توانید با دنبال کردن ترفند زیر به سادگی حساب کاربری خود را ...


بزرگترین شهاب سنگهای کشف شده در زمین را ببینید

اگرچه بخش قابل توجهی از سنگهای فضایی در آستانه ورود به اتمسفر زمین نابود می شوند اما برخی از آنها این شانس را دارند که مهمان زمین باشند و جالب ...


بررسی گزارش ها درباره احتمال برخورد شهابسنگ در ایران ادامه دارد

بررسی گزارش ها درباره احتمال برخورد شهابسنگ در ایران ادامه دارد

دانش | جمعه ۰۹ مرداد ۹۴ ساعت ۲:۱۹ | نسخه چاپي

شبکه خبری پچ پچ : در حالیکه در نخستین ساعات بامداد روز جمعه خبر برخورد احتمالی یک شهابسنگ با چند منطق ایران خبرساز شد، بررسی ها برای تعیین ماهیت این پدیده ادامه دارد.

گزارش های اولیه در این زمینه به شدت ضد و نقیض بودند. پیگیری ها گروه دانش مشخص کرد که گویا نخستین اعلام ها از بویین زهرا به دست آمده است اما مناطق مختلفی از استان های البرز، قزوین، زنجان و همدان نیز گزارش هایی از حادثه برخورد شهابسنگی ارایه داده اند.

بر اساس داده های اولیه نخستین گزارش ها از این برخورد که گفته می شود چندین منطقه را تحت تاثیر قرار داده است حاکی از چندین برخورد مستقل از هم است که بین ساعات 9 شب تا نیمه شب رخ داده است.

برخی از شاهدان از رویت نوری در آسمان و همچنین رد نور خبر داده اند که البته هیچ کدام از این گزارش ها فعلا به طور مستقل از سوی گروه دانش پچ پچ قابل تایید نیست.

نکته مهم درباره این برخورد احتمالی این است که چنانچه شهابسنگی در این منطقه برخورد کرده باشد که عوارض آن بازه به وسعت چندین شهرستان را در برگرفته باشد باید ایستگاه های لرزه نگاری لرزش ناشی از چنین برخوردی را ثبت کرده باشند. با این وجود بررسی لرزه های رخ داده در 24 ساعت گذشته هیچ لرزش جدی و قابل اندازه گیری را در مناطقی که ادعا می شود مورد اصابت قرار گرفته است نشان نمی دهد.

بدیدن ترتیب احتمال یک برخورد مستقل را باید از دایره احتمال ها خارج کرد. احتمال دیگر انفجار بدنه شهابسنگ در جو زمین و برخورد تعدادی از قطعات باقی مانده آن است. چنین احتمالی اگرچه دور از ذهن نیست اما با توجه به اینکه شهابسنگ باید در ارتفاع بالایی منفجر شده باشد احتمالا تعداد شاهدان عینی در این زمینه باید فوق العاده بالا باشد.

البته احتمال های ضعیف تری نیز وجود دارد و از جمله اینکه این منطقه شاهد برخورد ضایعات و پسماندهای فضایی باشد.

با وجود اینکه گزارش هایی از وجود عکس هایی از این پدیده وجود دارد اما هنزو هیچ عکس مرتبطی از این موضوع منتشر نشده است. انتظار می رود صبح امروز با حضور کارشناسان و تصاویر معتبر امکان بررسی دقیق تر این حادثه فراهم آید.

 تصویر تزیینی و مربوط به حادثه انفجار شهابسنگ در سال 2013 در روسیه است.

-- به روز رسانی

بر اساس آخرین گزارش ها تنها احتمال برخورد یک شهابسنگ در منطقه استان البرز وجود دارد و نشانه هایی از برخوردهای شهابسنگی در نقاط دیگر وجود ندارد. البته بسیاری از رصدگران آذرگوی های درخشانی را در آسمان رصد کرده اند. این گزارش ها از بخش های مختلف کشور و همچنین سایر نقاط جهان رسیده است. آذر گوی ها شهاب های درخشانی هستند که در جو زمین می سوزند و ردی از دود از خود باقی می گذارند. این گزارش ها نه تنها در ایران که در اروپا و آمریکای جنوبی گزارش شده است.این مساله با توجه به نزدیک بودن بارش شهابی برساوشی اتفاق غریبی نیست و پدیده ای رایج به شمار می رود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟