گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که ...


توزیع سبد کالایی اقشار محروم و آسیب پذیر آغاز شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی در این استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به ...


عکس جدید از تبلت سرفیس پرو ۵ مایکروسافت

  به گزارش خبرآنلاین، سایت فرانسوی متعلق به مایکروسافت عکسی را بانام win10-feature-surface-pro-5-z منتشر کرد که نشان می‌دهد امسال تبلت جدید رونمایی ...


اظهارات آخوندی در جلسه استیضاحش؛

استعفا دادم اما رئیس‌جمهور مخالفت کرد

عباس آخوندی در نشست علنی امروز (یکشنبه یکم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استیضاح، در دفاع از خود گفت: قطعاً این جلسه سخت و تاریخی ...


اعدام 9 مجرم در زندان رجایی شهر

اعدام ۹ مجرم در زندان رجایی شهر

حوادث | پنجشنبه ۰۱ مرداد ۹۴ ساعت ۱۴:۱۱ | نسخه چاپي

9 مرد که در جنایت‌های جداگانه 12 زن و مرد را به قتل رسانده بودند، سحرگاه دیروز در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شدند.
به گزارش جام جم، نخستین اعدامی که دیروز پای چوبه دار قرار گرفت، محمود 30 ساله بود. او 13 دی سال 86 راننده 52 ساله خودروی نیسان را به قصد سرقت خودرو به قتل رسانده است.
مرد قاتل در جلسه دادگاه که در شعبه 74 دادگاه کیفری برگزار شد، در مورد روز قتل گفت: آن روز مرد راننده تنها بود. او را به بومهن کشاندم و با ضربات چاقو به قتل رساندم. سپس جسدش را در حاشیه جاده رها کردم و با سرقت خودرو به تهران بازگشتم.
قتل در شرکت فیلمسازی
دوم آذر سال 91 ماموران پلیس در جریان کشف جسد مرد جوانی در کرج قرار گرفتند.
با تحقیقات تخصصی هویت مقتول 29 ساله به نام داوود شناسایی و در تحقیقات تخصصی مشخص شد او در یک شرکت فیلمسازی حوالی خیابان انقلاب تهران کار می کند و با مدیر شرکت اختلافاتی داشته است. بلافاصله با دستگیری مدیر 47 ساله شرکت، او به قتل اعتراف کرد.
قاتل در جلسه دادگاه در مورد قتل گفت: داوود عاشق یکی از کارمندانم شده بود که من مخالف این موضوع بودم. او بار دیگر این بحث را پیش کشید که دعوایمان شد. در آن لحظه چند قرص در چای او حل کردم که داوود با خوردن آن بی هوش شد. بعد از آن با کابل برق او را خفه و جسدش را در اطراف کرج رها کردم.
قتل برای بازی
28 دی سال 91 تیم جنایی در جریان نزاع خونینی حوالی میدان رازی قرار گرفتند. با حضور ماموران در محل، مشخص شد دو پسر جوان با هم درگیر شده که در جریان آن پسر 28 ساله ای به نام مهدی به قتل رسیده است. با دستگیری مرد قاتل، او به قتل اعتراف کرد.
قاتل 30 ساله در جلسه دادگاه مدعی شد من و مهدی دوست قدیمی بودیم. چند روز قبل مشغول بازی بودیم که بین ما اختلاف به وجود آمد. روز حادثه مهدی را در خیابان دیدم و او با چاقو به من حمله کرد. من در دفاع از خود یک ضربه به او زدم که به مرگش منجر شد.
قتل مرد کارخانه دار
پانزدهم بهمن سال 91 ماموران پلیس در جریان کشف جسد پیرمردی در اطراف تهران قرار گرفتند. با انجام تحقیقات مشخص شد جسد متعلق به مرد کارخانه داری است که روز قبل ناپدید شده بود. بررسی های پلیسی مشخص شد مقتول از چندی قبل با یکی از کارگرانش اختلاف داشته و او را اخراج کرده است.
با دستگیری پسر 28 ساله به نام نوید، او به قتل مرد کارخانه دار در جلسه دادگاه اعتراف کرد و گفت: مقتول مدعی بود من سارق شمش های آهن از کارخانه هستم به همین دلیل مرا اخراج کرد. روز حادثه به کارخانه رفتم تا با او صحبت کنم اما درگیر شدیم و من با چاقو ضربه ای به او زدم. جسدش را اطراف کارخانه رها و از ترس فرار کردم.
2 قتل در پرونده مرد مواد فروش
28 تیر سال 86 همزمان با کشف جسد پسر 25 ساله ای در بیابان های اطراف تهران، تحقیقات جنایی برای رمزگشایی از جنایت آغاز شد. با مشخص شدن هویت مقتول ماموران متوجه شدند خودروی پیکان رامین به سرقت رفته و او به مواد مخدر اعتیاد دارد.
در ادامه تحقیقات ماموران توانستند محمود، یکی از موادفروشان را 25 مهرماه شناسایی و دستگیر کنند.
قاتل با اعتراف به قتل رامین، در شعبه 74 دادگاه کیفری محاکمه شد و در جلسه دادگاه گفت: رامین مقداری مواد از من خریده و پولش را نداده بود به همین دلیل درگیر شدیم و او را خفه کردم. بعد از این که جسدش را به بیابان بردم، خودروی پیکانش را سرقت کرده و فروختم.
محمود در ادامه جلسه دادگاه با اعتراف به قتلی دیگر گفت: بهرام از دوستانم بود که 12 میلیون تومان به من بدهکار بود. او بدهی اش را نمی داد. اول شهریور او را با ضربات میله آهنی کشتم و با سرقت خودروی پژوی وی و فروش آن طلبم را نقد کردم.
قتل خریدار کامیون
ششمین اعدامی، متهم به قتل مرد 33 ساله ای در اطراف اسلامشهر است. رسیدگی به این پرونده از 11 تیر سال 86 با کشف جسد سوخته مردی در اطراف اسلامشهر آغاز شد.
با بررسی افراد مفقود شده ماموران هویت رضا 33 ساله را شناسایی کردند. خانواده مقتول مدعی بودند او دو هفته قبل برای خرید کامیون همراه سه دوستش از گلپایگان به تهران آمده و دیگر خبری از او نبوده و دوستانش نیز ناپدید شده اند.در ادامه ماموران مخفیگاه دوست مقتول به نام حمید را در تهران شناسایی و او را دستگیر کردند.
با ارسال پرونده به شعبه 71 دادگاه کیفری، حمید در جلسه دادگاه گفت: آن روز همراه مقتول برای خرید کامیون به سمت تهران آمدیم. می دانستم او پول همراهش است. از قبل زیر صندلی جسمی سخت گذاشتم. وقتی به نزدیک تهران رسیدم، با آن چند ضربه به سرش زدم تا جانش را از دست داد.
2 قتل در پرونده مرد 59 ساله
رسیدگی به پرونده هفتمین اعدامی 28 دی سال 84 همزمان با کشف جسد مرد میانسالی در دره ای در جاده چالوس آغاز شد. با آغاز تحقیقات، ماموران موفق شدند مرد 59 ساله ای را که با مقتول رابطه داشت شناسایی کنند. متهم به نام مهراب به قتل مرد 47 ساله اعتراف کرد.با ارسال پرونده به دادگاه کیفری، وی در جلسه دادگاه در مورد قتل گفت: او دوستم بود و با هم به سمت چالوس می رفتیم. او چند بار به دختر جوانم حرف هایی زده بود که از او کینه به دل داشتم. در میانه راه با او سر این موضوع درگیر شدم و پس از کشتن وی جسدش را در جاده رها کردم.
مهراب در ادامه به قتل دوست دیگرش در آذر سال77 اعتراف کرد و گفت: با حسن اختلاف مالی داشتم. روز حادثه او را به هشتگرد بردم و با ضربات چوب به قتل رسانده و جسدش را همان حوالی خاک کردم.
سند، بهانه ای برای قتل
دهم بهمن سال 89 ماموران پلیس در جریان قتلی در شهرستان شهریار قرار گرفتند. با حضور تیم جنایی مشخص شد مقتول 47 ساله با ضربات چاقوی دوستش به قتل رسیده است.
با دستگیری پسر 31 ساله او در شعبه 71 دادگاه کیفری محاکمه شد. قاتل به نام پدرام درباره روز قتل گفت: با مقتول دوست بودم و شیشه و کراک مصرف می کردیم. آن روز از او خواستم سندش را در اختیارم بگذارد تا برادرم را از زندان آزاد کنم. اما او مخالفت کرد و با هم درگیر شدیم. من نیز او را کشتم.
قتل 2 پیرزن برای سرقت
آخرین مرد اعدامی دیروز، قاتل 42 ساله ای است که در دو پرونده جداگانه مرتکب قتل دو پیرزن شده بود. متهم پس از دستگیری در شعبه 71 دادگاه کیفری محاکمه شد و در دفاع از خود گفت: بیکار هستم و به مواد مخدر اعتیاد دارم. مهر سال 84 می دانستم پیرزنی که در همسایگی ما در بومهن است، در مغازه اش پول و کالا دارد.
وارد مغازه شدم و با میله آهنی زن 70 ساله را کشتم و با سرقت پول و کالاها فرار کردم. همچنین 15 خرداد سال 85 همسرم مدعی شد پیرزن پولداری را می شناسد. با همسرم به خانه او رفتیم و من پیرزن 74 ساله را در آشپزخانه اش کشتم و با سرقت پول و طلاهایش متواری شدیم.
9 مرد جنایتکار پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شدند که حکم قصاص آنها به تائید دیوان عالی کشور رسید. در این مدت تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی برای کسب رضایت اولیای دم بی نتیجه مانده بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟