بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


پژویی که رئیس جمهور فرانسه در جشن روز ملی این کشور سوار شد

فرانسوی‌ها چند روز قبل و در ۱۴ جولای روز ملی این کشور یا همان جشن باستیل را برگزار کردند. اما امانوئل مکرون،رئیس جمهور جوان فرانسه در این روز از چه خودرویی برای رفتن به کاخ ریاست جمهوری استفاده کرد؟


آمریکا نمی تواند مدعی حقوق بشر و قانونگرایی باشد

رییس جمهور گفت: آمریکا که تعهداتش را زیر پا گذاشته نمی تواند مروج حقوق بشر، قانونگرایی و  ثبات و امنیت در جهان باشد.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


کتاب‌هایی که در بهار ۹۶ خواندیم؛ خوش اقبالی سوئدی‌ها در بازار نشر

با بررسی پرفروش‌های بازار نشر در فصل بهار، می‌توان نام نویسندگانی چون فردریک بکمن، یوناس یوناسون و لنا اندرشون را بر کتاب‌های داستانی پرفروش مشاهده کرد.


سفر در زمان چقدر امکان‌پذیر است؟!

فناوری | سه شنبه ۲۷ مهر ۹۵ ساعت ۸:۲۴ | نسخه چاپي

سفر زمان امکان‌پذیر است و یک فیزیکدان آن‌قدر دراین‌باره مطمئن است که دارد ماشینی برای سفر در زمان می‌سازد.
رونالد مالت یک فیزیکدان نظری از دانشگاه کانکتیکات است و اعتقاد دارد که نورهای لیزری کلید حل معمای سفر در زمان هستند. ماشینی که او دارد می‌سازد بر پایه‌ی قانون توانایی نور در ایجاد میدان گرانشی و نظریه نسبیت آلبرت انیشتین بناشده است.

title=سفر

این فیزیکدان 71 سال قبلاً گفته بود: در نظریه نسبیت، ماده و انرژی می‌توانند میدان گرانشی ایجاد کنند. این یعنی انرژیِ پرتو نور نیز می‌تواند میدان گرانشی ایجاد کند. تحقیق من میدان‌های گرانشی قوی و ضعیفی که توسط پرتو نور مداوم و یک جهته ایجاد می‌شوند را در نظر می‌گیرد. در میدان گرانشیِ ضعیف لیزر، پیش‌بینی می‌شود زمانی که یک ذره خنثی در حلقه قرار بگیرد، توسط میدان گرانشیِ ایجادشده به اطراف کشیده شود.

title=سفر

در مطالعه‌ای دیگر، آقای مالت افزود: برای میدان گرانشی قوی، راه‌حلی جدید و دقیق برای معادلات میدانیِ انیشتین در میدان‌های گرانشی داخلی و خارجی ایجادشده توسط نور،پیداکرده‌ام. وجود خطوط بسته‌ی شبیه به زمان، احتمال سفر زمان به گذشته را نشان می‌دهند. این مسئله پایه و اساس ساخت ماشین زمان با سیلندر گردش نور خواهد بود.
این فیزیکدان معتقد است سفر فیزیکی در زمان امکان‌پذیر نیست. بلکه انسان‌ها تنها می‌توانند در قالب نورون پیام‌هایی را به زمان‌های دیگر ارسال کنند؛ و در قرن بعد ماشینی برای این کار ساخته خواهد شد. آقای مالت گفته امیدوار است بتواند این ماشین را بسازد تا دوباره با پدر مرحومش ارتباط برقرار کند.

title=سفر

او در برنامه مستندی به نام چگونه ماشین زمان بسازیم می‌گوید: دیدن پدرم به یک عقده روانی در من تبدیل‌شده است. تمام فکر و ذهنم در این بود که چگونه می‌توان زمان را کنترل کرد. تمام زندگی، شخصیت و تلاشم برای فیزیک‌دان شدن، به دلیل آرزوی دیدار مجدد پدرم بود.
من نظریه‌پرداز هستم. فیزیکدانان تجربی باید نقش دلهره‌آور و بسیار هزینه‌برداری را بر عهده بگیرند؛ آزمایش تئوری من.
منبع: فرادید
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟